Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" pojawi się sporo tanecznych brzmień, które mamy nadzieję, wprowadzą Was w weekendowy nastrój. Sprawdzimy m.in. kiedy Justin Timberlake zawita do naszego kraju, by zagrać spektakularny koncert oraz powiemy o niespodziance jaką przygotowały wytwórnie płytowe dla wszystkich miłośników Luthera Vandrossa.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

13:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY W RADIU OPOLE
Uczucie ciężkości nóg, ich drętwienie, ból, obrzęki oraz poszerzone pod skórą naczynka żylne - to objawy tego, że jest problem z niewydolnością żylną nóg. Co jest przyczyną powstawania żylaków kończyn dolnych, jak je leczyć, a jak im zapobiegać? Na tym problemie skupimy się w audycji "Ze zdrowiem ci do twarzy". Naszym gościem będzie dr n. med. Edward Chorążka, specjalista chirurgii ogólnej. Sprawdzimy, co służy, a co nie naszym nogom.

Spotkamy się także z lekarzem anestezjologiem Maciejem Marszalskim z USK w Opolu, z którym porozmawiamy na temat transplantologii. W Polsce skuteczne leczenie tą metodą przeprowadza się od ponad 50 lat. W grudniu zeszłego roku na Krajowej Liście Oczekujących na Przeszczep było 1965 pacjentów. Jeden dawca może uratować zdrowie i życiu kilku potrzebujących osób. Jak wygląda procedura? Jakiego rodzaju donacje są realizowane w Opolu? Więcej na ten temat w programie.

Do słuchania od 13:00 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Do autorki można napisać tu: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »