Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lutego 2024 roku

23:00 GORĄCZKA PIĄTKOWEJ NOCY
W audycji "Gorączka piątkowej nocy" posłuchamy nowości singlowych z obszarów disco- popowych, pojawi się m.in. Dua Lipa i Jason Derulo. Nie zabraknie także propozycji funkowo- soulowych, np. od zespołu The New Mastersounds.

Do słuchania od 23:00 do 01:00 zaprasza Agnieszka Kurenda-Szmit. Do autorki można napisać tu: agnieszka.kurenda-szmit@ radio.opole.pl

13:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY W RADIU OPOLE
Choroby układu krążenia stanowią najczęstszą przyczynę zgonów zarówno w Polsce, jak i na świecie, wyprzedzając nowotwory. Wiele z nich rozwija się przez długi czas w sposób bezobjawowy. Jak im zapobiegać? Jakiego rodzaju zabiegi i operacje są wykonywane w regionie? Jak zmienia się medycyna w tej dziedzinie? Pierwszym gościem sobotniej audycji będzie kardiolog, dr hab. n. med. Jerzy Sacha, prof. Politechniki Opolskiej, kierownik Pracowni Badań Hemodynamicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.

W drugiej godzinie audycji skupimy się na zdrowiu kobiet. Bezsenność, uderzenia gorąca, zmęczenie, wahania nastroju, przybieranie na wadze - to sygnały wysyłane przez organizm, że zaczyna się perimenopauza, czyli wstęp do menopauzy. Jak sobie z tym radzić? Wytłumaczy dr n. med. Jacek Więcek, lekarz ginekolog, endokrynolog, perinatolog z Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu.

Do słuchania od 13:00 do 15:00 zaprasza Marzena Śmierciak. Do autorki można napisać tu: marzena.smierciak@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »