Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 maja 2023 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
Lori debiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, ale dopiero jako doświadczona wokalistka szerszej publiczności dała się poznać w „The Voice of Poland” i „Szansa na sukces”. Dziś w audycji z artystką pochodzącą z Opola porozmawiamy o jej najnowszym singlu: „Tańczę”.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
W dzisiejszych czasach ważne jest nie tylko to, co się je, ale w czym to się przygotowuje i przechowuje. Co prawda nie używamy, jak nasi dawni przodkowie, talerzy ołowianych i cynowych, ale popełniamy inne szkodliwe błędy. Jakie? Właśnie o tym porozmawiamy z Tomaszem Fronckiewiczem.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Tego wieczoru zapraszamy do wysłuchania premiery. "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - to cykl spotkań wypełnionych wspomnieniami, które na zawsze powinny z nami pozostać. To będzie trzecia audycja, przygotowana przez Barbarę Tyslik, a zatytułowana: "Obrazy z Podola w sercu zachowane". To opowieść o losach artysty, Jerzego Beskiego i o utracie rodzinnego gniazda. To rzecz o dziejach wielu naszych rodaków z Kresów, którym zabrano radość zwykłego życia, zmuszając do wyborów najtrudniejszych, najczęściej cierpieniem okupionych. To wreszcie myśli świadka zdarzeń dramatycznych, które lepiej współczesny świat pozwalają zrozumieć. Zdarza się, że historia do nas nie przemawia, a krzyczy. Tym większą wartość mają skupione, wyciszone refleksje bohatera tego właśnie reportażu. Przypomnijmy, "Rodem z Kresów. Historie osobiste" - to projekt realizowany przez Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu przy współpracy Radia Opole i wsparciu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. Nad realizacją projektu czuwa jego pomysłodawczyni Magdalena Górniak-Bardzik z bierkowickiego skansenu.

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »