Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 marca 2023 roku

15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Rosną ceny mieszkań w Opolu. Według ekspertów z rankomat.pl, w ciągu roku metr kwadratowy podrożał o ponad 16 procent, czyli średnio o 1026 złotych. Pośrednicy z biur nieruchomości przyznają, że obecnie ceny mieszkań zarówno na rynku deweloperskim, jak i na rynku wtórnym są wysokie. Pojawia się pytanie, czy ten trend się utrzyma, a może osiągnęliśmy już szczyt wzrostu cen nieruchomości? Tym tematem zainteresował się Kuba Biel.

Ruszyła Wielkanocna Zbiórka Żywności w ponad 70 sklepach w regionie. Dziś (24.03) i jutro (25.03) będzie można podzielić się produktami spożywczymi i zostawiać je w specjalnie oznaczonych koszach za kasami. W ubiegłym roku podczas akcji wielkanocnej w całej Polsce udało się 110 ton żywności. Sprawdzimy jak sytuacja wygląda w tym roku i czy mieszkańcy Opola mimo wysokich cen w sklepach chętnie w akcji uczestniczą.

Pod hasłem „W drodze po zdrowie” Zespół Szkół Medycznych w Prudniku organizuje dni otwarte tej placówki oświatowej. Szkoła promuje swój potencjał edukacyjny, ale też prowadzi rejestrację potencjalnych dawców szpiku. W ten sposób pomaga w walce z nowotworami krwi. Są tego wymierne efekty. Zarejestrowane tam osoby zostały rzeczywistymi dawcami komórek macierzystych przyczyniając się tym samym do ratowania ludzkiego życia. Więcej na ten temat w relacji Jana Poniatyszyna.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »