Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 lutego 2023 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Zmienność nastrojów i agresja w muzyce Siergieja Prokofiewa. Jedno z pierwszych dzieł kompozytora II koncert skrzypcowy symbolizuje w historii muzyki przemożną tęsknotę za ojczyzną. Jako terapia agresji znakomicie nadaje się obraz symfoniczny "Aleksander newski". Natomiast Suita scytyjska potrafi uśmierzyć miotającą nami wściekłość.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza - w zastępstwie Małgorzaty Ślusarczyk - zaprasza Marzena Mielcarek. Z autorką można kontaktować się mailowo:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
15:00 MAGAZYN REPORTERÓW RTT. Popołudniówka Radia Opole
Wiele zastrzeżeń i długa dyskusja. Tak wyglądało wczorajsze spotkanie odnośnie planowanej budowy obwodnicy Lędzin koło Opola. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowała 4 możliwe warianty, ale żaden nie znalazł uznania mieszkańców. Chodziło między innymi o niewystarczającą odległość od zabudowań i działek oraz o kwestie środowiskowe. Zaprezentowano też piąty scenariusz, ale ten - jak się okazało - nie wchodzi w grę. Dyskusji przysłuchiwał się Witold Wośtak

Gmina Głubczyce rozstrzygnęła drugi przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji technicznej budynku byłego dworca PKP. Do przetargu przystąpiło 11 podmiotów gospodarczych. Najkorzystniejszą ofertę nie przekraczającą 300 tys. złotych przedstawiła firma z Białegostoku. Samorząd po gruntownym remoncie zamierza zaadaptować obiekt na Centrum Usług Społecznych.

Do słuchania od 15:00 do 16:00 zaprasza Wiesław Kolbusz z zespołem reporterów Radia Opole. Z autorem można się kontaktować pisząc tu:
wieslaw.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »