Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 31 stycznia 2023 roku

23:00 JAZZOFONIA
People Time: The Complete Recordings to zestaw siedmiu płyt z muzyką saksofonisty Stana Getza i pianisty Kenny'ego Barrona, które zostały nagrane w marcu 1991 roku w Jazzhus Montmartre w Kopenhadze w Danii. Album Julii Reidy "World in World", urodzonej w Australii, mieszkającej w Berlinie multiinstrumentalistkę i producenta. Orzechowski/Więcek "Themes of Dracula” to kolejny, znakomity album cyklu Revisions, jaki konsekwentnie realizuje oficyna Anaklasis działająca w ramach renomowanego wydawnictwa PWM. Eksperymenty, przekroczenia, przewroty, a przede wszystkim prezentacja dorobku kompozytorów wywodzących się z różnych muzycznych światów – to zasadnicze maksymy oraz koncepcje, jakie skupiają twórców w realizacji tych znamiennych inicjatyw.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE
Szlachetne deklaracje Zielonego Ładu pozostają w Polsce, przynajmniej na razie, w sferze teorii. Bilety na, bardziej ekologiczną kolej drastycznie podrożały a w niektórych miastach m. in. Opolu ogranicza się komunikację autobusową. Co dalej z transportem zrównoważonym? O tym porozmawiamy ze znawcą tematu Andrzejem Szarometą.

W audycji także:
21:30 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • Wiele kartek z kalendarza historia zapisała na zawsze. 28 stycznia 1945 roku przez Boguszyce przechodził front. Z rąk żołnierzy Armii Czerwonej zginęła większość mieszkańców tej wsi. W roku 1990 Teresa Zielińska dotarła do ludzi, którzy wreszcie mogli się podzielić wiedzą o tych tragicznych wydarzeniach. Reportaż nosi tytuł: "Tragiczny styczeń w Boguszycach" i do dziś jest wstrząsającym zapisem najciemniejszych stron dziejów. I właśnie te audycję przypomnimy sobie tego wieczoru.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »