Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 27 stycznia 2023 roku

23:00 WE WSZYSTKICH DŹWIĘKACH TY...
W audycji wokalistka i kompozytorka Alicja Janosz opowie o swoim najnowszym singlu „Maleńka”. Artystka podkreśla, że to piosenka napisana z drogi do siebie sprzed lat w formie listu do wewnętrznego dziecka, utkanego ze słów i dźwięków.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Żaneta Plotnik-Krumpietz. Do autorki można napisać tu: zaneta.plotnik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
18:00 REWIRY KULTURY RADIA OPOLE
Chińska kinematografia wyrosła na światową potęgę. Jeśli spojrzeć na ten sukces w wymiarze strice finansowym - produkcje Państwa Środka zdetronizowały Hollywood. Choć zachodni widzowie mało wiedzą o chińskim kinie komercyjnym, jego upodobania wpływają na amerykańskie produkcje, które trafiają także do naszych kin. Na co można pozwolić sobie tworząc film, którego nie zablokuje chińska cenzura? I co sprawia, że chińska kinematografia w ostatnich latach rozwija się tak prężnie? Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z profesorem Uniwersytetu Opolskiego Stankomirem Nicieją szukała Katarzyna Zawadzka.

Do słuchania od 18:00 do 20:00 zaprasza Tomasz Wojtyłko z zespołem w składzie: Katarzyna Zawadzka, Małgorzata Ślusarczyk, Mariusz Majeran i Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Tomasz Wojtyłko, zespół Kultura
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »