Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 listopada 2022 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Ponownie pochylimy się nad tematem III Opolskiego Banku Talentów, który podsumował monumentalny koncert z muzyką filmową Krzesimira Dębskiego. Czy ten unikatowy program stypendialny jest ważny dla młodych muzyków i jakie wyzwania stoją dziś przed kompozytorem - o tym m.in. artysta opowie osobiście. Sięgniemy również po obszerne fragmenty zapisu koncertu w Stegu Arenie, uświetniającego jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Krzesimira Dębskiego, a rozwinięcie tematu nastąpi również w czwartkowej (24.11) odsłonie audycji "Rewiry kultury" w Radiu Opole 2 KULTURA.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Więcej informacji na podstronie Klasyka w Radiu Opole.

Audycja ma też swój profil na Facebooku zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
20:00 DOBRY WIECZÓR, TU OPOLE

Połowa Polaków wie, że zanieczyszczenie środowiska jest największym zagrożeniem dla współczesnego świata, ale co ósmy uważa, że to wina innych i nie zamierza nic z tym robić. Taka postawa dotyczy także młodych ludzi, w których ekolodzy pokładali spore nadzieje. Raport „Ziemianie atakują” pokazuje również, jak niski jest poziom wiedzy na ten temat w naszym społeczeństwie. O tym, jak jest i co może zrobić każdy z nas, by poprawić stan środowiska porozmawiamy z aktywistką ekologiczną, Aleksandrą Czarnecką.


W audycji także:
21:15 Studio Reportażu Marian Staszyński
  • - "To było silniejsze od miłości, od uczuć..." - tak rozpoczyna się, głęboko każdego słuchacza poruszający, reportaż Danuty Starzec, "Człowiek bez skóry". Autorka w roku 1997 powędrowała z radiowym mikrofonem do Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Okazja była szczególna, bo to był mityng AA, w którym uczestniczył człowiek, który już wolność odzyskał. To jego słowa otwierają audycję, to o nim dowiadujemy się, że jest trzeźwiejącym alkoholikiem, że zmieniając siebie, zmienił swoje życie tak bardzo, że zasłużył na ułaskawienie przez Prezydenta RP. To opowieść o potwornym poczuciu winy i o rozpaczliwym poszukiwaniu lekarstwa, i o tym, jak wiele można wygrać.
  • A później, już za sprawą reportażu Eweliny Rusin-Różyckiej, zapytamy: "Co jest za tą bramą?". To opowieść o ludziach, którzy nie potrafią sobie poradzić z tempem życia, stresami, którzy zapadają się w otchłań własnej psychiki. Jest im niezbędna pomoc psychiatrów i terapeutów. Audycja jest próbą uchwycenia tego, co najważniejsze - walki o powrót do życia, wspólnych wysiłków lekarzy i pacjentów chorych psychicznie.
Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Beata Granatowska. Z autorką można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »