Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 października 2022 roku

22:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE
Klasyczne spotkanie z progresywnym rockiem, jednak z nieco przewrotnym kontekstem. Głównie kojarzymy bowiem mistrzów tego nurtu z rozbudowanymi suitami, które owszem, usłyszymy, ale w połączeniu z krótkim, często zupełnie odmiennymi piosenkami, jakie grupy te równocześnie nagrywały, żartobliwie, dla chwili oddechu lub złapania dystansu? Niezależnie od odpowiedzi, wyszły im utwory naprawdę wyjątkowo urokliwe.

Od 22:05 do 01:00 w nocy do słuchania zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
18:00 MÓJ OPOLSKI DOM
O tym jak kresowianie z Głubczyc kultywują kulturę swoich przodków oraz dbają o przekaz międzypokoleniowy tradycji kresowej opowiada prezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo0-Wschodnich, oddział w Głubczycach Edward Wołoszyn.

W audycji także:
Maria Kwoczkowa była aktywną działaczką ZPw N. Opowiada o tym audycja archiwalna Stanisława Racławickiego pt. "Taśmy czasu" z roku 1986.
19:30 Polonijne Radio Opole
O problemach Polonii Berlińskiej oraz współczesnych kierunkach pracy opowiada Ferdynand Domaradzki, przewodniczący Polskiej Rady Związku Krajowego w Berlinie.

Do słuchania w każdą niedzielę od 18:05 do 20:00 zaprasza Halina Nabrdalik. Z autorką można kontaktować się mailowo: halina.nabrdalik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »