Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 26 czerwca 2022 roku

22:00 DOBRE GRANIE W RADIU OPOLE
Opowiemy o komplemencie, jaki Mariuszowi Dudzie sprawił Steven Wilson. Zastanowimy się też nad przyszłością Acid Drinkers. Zapowiemy poza tym powrót "Titanica" do kin i zastanowimy się nad tym, czy Polacy lubią sprzątać.

Do słuchania od 22:05 do 01:00 w nocy zapraszają Tomasz Wojtyłko i Kacper Śnigórski. Z autorami można kontaktować się mailowo:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

kacper.snigorski@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
18:00 MÓJ OPOLSKI DOM
W audycji opowieść o Henryce Wolnej Wan Das, nieżyjącej już opolskiej dziennikarce i pisarce, autorce wielu pozycji książkowych poświęconych polskim Ślązakom wywodzącym się z ziemi opolskiej. O szkole mówią jej byli uczniowie.

W audycji także:
19:05 Spod znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • Liceum Repolonizacyjne działające po wojnie w Opolu odegrało ogromną rolę w przywracaniu polskiej j tożsamości narodowej ówczesnej młodzieży śląskiej, poddawanej przez lata edukacji procesom germanizacji w szkole nazistowskich Niemiec.
19:30 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • Na terenie współczesnej Litwy odnajdujemy wiele pamiątek po Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W Polskim Gimnazjum im. ks. Pawła Ksawerego Brzostowskiego w Turgielach istnieje niezwykle ciekawe muzeum poświęcone Republice Pawłowskiej. O postaci patrona szkoły oraz o jego wielkim dziele reformatorskim opowiada była dyrektorka szkoły Łucja Jurgielewicz.

Do słuchania od 18:05 do 20:00 zaprasza Halina Nabrdalik. Z autorką można kontaktować się mailowo: halina.nabrdalik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »