Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 18 września 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Krystyna Stańko - kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka obdarzona oryginalną barwą głosu. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Od ponad 10 lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2012 roku w każdą niedzielę prowadzi autorską audycję o profilu jazzowym w Radiu Gdańsk. W czerwcu 2014 ukazał się album Krystyny Stańko pt. ”Snik” z muzyką inspirowaną regionem Szwajcarii Kaszubskiej z elementami folkloru i dużą dawką improwizacji , który zebrał bardzo dobre recenzje. "In The House Of Mirrors" - ostatnie dzieło nieżyjącego już międzykulturowego kompozytora Hectora Zazou łączy muzyków indyjskich i uzbeckich w celu nowoczesnej aktualizacji tradycyjnej muzyki indyjskiej.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Czy wysoka wrażliwość i kompetencje liderskie to dwa odległe bieguny? A może jest zupełnie inaczej? Z Karoliną Pisz z Fundacji Laboratorium Zmiany porozmawiamy o tym, jak sięgać wzrokiem ponad utrwalone w kulturze stereotypy, a przy tym zadbać o swój potencjał.

Po godz. 13:00 porozmawiamy o zapobieganiu wadom postawy u dzieci. Fizjoterapeutka i wiceprezeska Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji - Małgorzata Bilińska została zaproszona przez opolski NFZ do udział w akcji profilaktycznej pod hasłem "Kraina Zdrowych Dzieci". Swoim doświadczeniem podzieli się także ze słuchaczami Radia Opole.

Zaprosimy także na kolejny odcinek cyklu "Podróże z Helen" - tym razem przeniesiemy się w czasie do lat 90-tych. A gdy tak mieć choć odrobinę lasu w środku miasta?

W trzeciej godzinie programu porozmawiamy także z Janem Mencwelem autorem książki "Betonaza. Jak się niszczy polskie miasta". Sprawdzimy, czy ten niekorzystny trend często ukryty pod hasłem "rewitalizacja" udaje się zamienić w zieleń.

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania w każdą sobotę od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »