Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 21 lipca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Banco Del Mutuo Soccorso - I

Niezwykłą popularnością cieszył się w latach 70-tych rock progresywny we Włoszech, a kilka zespołów zdobyło także uznanie i popularność na świecie, Jedną z nich jest Banco Del Mutuo Soccorso, którego debiutu wysłuchamy w dzisiejszym spotkaniu.

Premiata Forneria Marconi - Cook

Ten zapis trasy koncertowej po USA, kiedy grupa zyskała światowy rozgłos (największy spośród progresywnych grup włoskich) i zaczęła nagrywać również w języku angielskim (pozyskując, jako autora tekstów słynnego Petera Sinfielda - m.in. King Crimson) występuje pod dwoma tytułami (obok "Cook" także jako "Live in USA" - wydane w różnych okładkach) obejmuje najwyżej cenione albumy z początku kariery, ale jest też świetnie zrealizowanym dokumentem trasy, z z reagującą publicznością i rozbudowanymi aranżacjami.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT
Tania energia ze słońca? Dlaczego nie? W całej Europie trwa boom na fotowoltaikę. Pociąga za sobą także zapotrzebowanie na recykling paneli PV. Szacuje się, że w naszym kraju tylko w najbliższych latach do utylizacji lub recyklingu trafi ponad 100 tys. ton zużytych instalacji fotowoltaicznych. To poważny problem, o którym opowie Marcin Karbowniczek, prezes zarządu firmy 2loop Tech.

Małgorzata Ślusarczyk tym razem zaprosiła do studia gości, żeby porozmawiać o "Recitalu kameralnym na roboczo". Zaproszenie przyjęli: Paulina Garlińska i Oskar Koziołek-Goetz.

W audycji również:
10:10 Klasyczne opolskie – Małgorzata Ślusarczyk
  • Porozmawiamy o tym, czy próba do koncertu różni się znacząco od koncertu i jak sprawdza się połączenie klasycznego głosu ludzkiego z brzmieniem i możliwościami technicznymi gitary klasycznej.
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 zaprasza Wiesław Kolbusz. Z autorem można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »