Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 22 czerwca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Płyta "Oneiros" Susany Santos Silvy została nagrana z triem Lama, które utworzyła w Rotterdamie z portugalskim kontrabasistą, kompozytorem Goncalo Almeidą i kanadyjskim perkusistą Gregiem Smithem. Efektem jest album o zdecydowanie awangardowym charakterze. Frank Lowe - saksofonista tenorowy, który w latach 60. był pod ogromnym wpływem pierwszej i drugiej fali free jazzu. Posłuchamy albumu "The flame". Dekada kończącego się stalinizmu i odwilży rozbrzmiewała muzyką wspieraną przez partię, niosącą komunistyczną pochwałę pracy, egzotyczną dla ucha dzisiejszego słuchacza, ale i zakazanym, rebelianckim jazzem, granym w zadymionych piwnicach ukrytych przed okiem oficjeli. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

12:00 CO TAM PANIE W POLITYCE?
W ramach audycji Loża Radiowa, w każdy wtorek analiza najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w programie?

Były lider PO Grzegorz Schetyna został wczoraj (21.06) pełniącym obowiązki szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wraca do Zarządu Krajowego partii. Szymon Hołownia wylewa z siebie żale. Tym razem powodem złych emocji u polityka-celebryty są… dziennikarze. Dlaczego? Opolski poseł Kamil Bortniczuk powiedział także, że gdyby Gowin odszedł, to Zjednoczona Prawica utrzymałaby większość w parlamencie. Zaznaczył, że lider Porozumienia nie musi odchodzić, bo każdy ma prawo popełniać błędy i się z nich "nawrócić". - Szwedzi! Przed meczem ZWRÓĆCIE Polsce ZRABOWANY i wywożony flotyllami w czasie Potopu ogrom naszego narodowego dziedzictwa, pamiątki i skarby, które przetrzymujecie - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Te i inne cytaty w Południowej Loży Radiowej w cyklu "Co tam Panie w polityce". Komentują Piotr Gociek i Piotr Moc. Z autorami można kontaktować się mailowo: loza@radio.opole.pl


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Piotr Moc, Piotr Gociek
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »