Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan "Kyks" Skrzek i Bezdomne Psy - Kyksówka blues

Po surowych i ascetycznych nagraniach z fortepianem i harmonijką, zupełnie inny album, nadal oczywiście króluje blues, ale do towarzystwa mamy w pełni "rockowy" zespół uznanych muzyków, jak Leszek Winder, Jerzy Kawalec, czy Michał Giercuszkiewicz.
Rory Gallagher - Blueprint

Irlandzki wokalista i gitarzysta blues rockowy, tuż przed nagraniem słynnego "Tattoo" jest równie intrygujący i różnorodny stylistycznie. Mamy tu więc i blues i folkową balladę i klasycznie rockowe piosenki, z których znaczna część, to rozbujane, długie kompozycje, a w takiej formule Rory najlepiej pokazuje zwłaszcza swój talent jako gitarzysta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA

O sytuacji szpitali powiatowych rozmawiać będziemy w Popołudniowej Loży Radiowej. Na przykładzie lecznic w Prudniku i Głubczycach sprawdzimy, jaka jest ich sytuacja finansowa i kadrowa. W szczycie pandemii tamtejsze szpitale musiały utworzyć oddziały covidowe, co ograniczyło ich dostępność. Związek Powiatów Polskich sprzeciwia się rządowym planom przejęcia szpitali powiatowych. Zdaniem ministerstwa zdrowia obecna struktura tych placówek powoduje, że m.in. konkurują ze sobą, podkupują sobie personel i dublują zakres usług.

O tym rozmawiać będziemy z Radosławem Roszkowskim, starostą prudnickim i Piotrem Soczyńskim, starostą głubczyckim.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »