Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 czerwca 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Jan "Kyks" Skrzek i Bezdomne Psy - Kyksówka blues

Po surowych i ascetycznych nagraniach z fortepianem i harmonijką, zupełnie inny album, nadal oczywiście króluje blues, ale do towarzystwa mamy w pełni "rockowy" zespół uznanych muzyków, jak Leszek Winder, Jerzy Kawalec, czy Michał Giercuszkiewicz.
Rory Gallagher - Blueprint

Irlandzki wokalista i gitarzysta blues rockowy, tuż przed nagraniem słynnego "Tattoo" jest równie intrygujący i różnorodny stylistycznie. Mamy tu więc i blues i folkową balladę i klasycznie rockowe piosenki, z których znaczna część, to rozbujane, długie kompozycje, a w takiej formule Rory najlepiej pokazuje zwłaszcza swój talent jako gitarzysta.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Lidia Staroń kandydatka PiS została wybrana na Rzecznika Praw Obywatelskich. W przegłosowaniu tej kandydatury pomogły głosy koła Pawła Kukiza i części Konfederacji. Z kolei 9 posłów Porozumienia należącego do Zjednoczonej Prawicy tej kandydatury nie poparło. O czym świadczy to głosowanie i czy możliwym jest, aby senat zatwierdził Staroń na stanowisko RPO? O tym w pierwszej części Porannej Loży Radiowej porozmawiam z politologiem dr Stanisławem Niewińskim.

Drugim temat, jaki poruszę w programie to cyberbezpieczeństwo. Posłowie na posiedzeniu niejawnym usłyszą raport na temat cyberataków, które dotknęły polskich urzędników. Skala, jak mówi rzecznik rządu, ma być poważna. O tym zjawisku porozmawiam z Bartłomiejem Paterem, nadkomisarzem policji w stanie spoczynku, byłym szefem Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Opolu.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Z autorką można kontaktować się mailowo: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »