Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 12 czerwca 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Jaromír Nohavica – czeski bard, kompozytor i poeta. Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady, jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni. Nazwany na cześć Anansiego – wielkiego trickstera mitologii Akan – album "Spider Tales" zawiera czternaście starannie dobranych utworów zaczerpniętych z szeroko zakrojonych badań Jake'go Blounta nad muzyką góralską i rdzenną. Rezultatem jest bezprecedensowy testament głosów głęboko zakorzenionych w tradycji Appalachów.

Do słuchania w każdy piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

6:00 OBIEŻYŚWIAT
Szukających wyjątkowych, mistycznych miejsc, stwarzających możliwość okrywania nie tylko urzekających widoków czy dzikiej przyrody, ale także… siebie, gdzie mimo zmęczenia doznajemy poczucia wewnętrznego wyzwolenia i ogromnej radości oraz siły by żyć, ciesząc się ze zwykłych codziennych spraw – zapraszamy na spotkanie z Janem Białkiem, który przez 50 lat działając w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym, nie tylko pełnił wiele różnych funkcji, ale także uzyskał wszystkie możliwe uprawnienia turystyczne, jak również wyróżnienia i odznaczenia. Obecnie jest członkiem zarządu Klubu Górskiego „Świstak” przy Oddziale Regionalnym PTTK Śląska Opolskiego, w którym właśnie trwają przygotowania do jubileuszowego 50. Jesiennego Opolskiego Rajdu Tatrzańskiego.

Po emisji magazynu jego dźwiękowy zapis, wzbogacony zdjęciami, zostanie udostępniony na stronie internetowej Radia Opole w zakładce "Obieżyświat".

Do słuchania od 6:05 do 7:00 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »