Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 14 maja 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Z archiwum Veritonu cz.4 - Nasze zespoły

Ostatnia część zestawu przypominającego artystów, którzy nagrywali dla wytwórni Veriton w okresie, kiedy wydawała ona muzykę rozrywkową. Z wszystkich czterech płyt mamy tutaj najwięcej "rarytasów", zespołów mało dzisiaj pamiętanych i granych (niektóre nie doczekały się płyt długogrających), jak Krystynki, Eskulap, czy Warszawskie Smyczki.

Bronski Beat - The Age of Consent

Debiut jednej z najciekawszych grup brytyjskich lat 80-tych, z obdarzonym niezwykłym głosem Jimmym Somervillem z wielkim, przełomowym także w warstwie tekstowej utworem "Smalltown Boy" i nie mniej przebojowym "Why?". Jednak pozostała część płyty pokazuje, ze przyklejanie grupie etykiety new romantic, czy new wave to zdecydowanie za mało. Sporo tu soulu i jazzu z etnicznymi odniesieniami, nie tylko dlatego, ze wśród kompyzcji włąsnych mamy i Gerswina i Georgio Morodera z Donna Summer.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Rozpoczynając Popołudniową Lożę Radiową nawiążemy do powstania w Opolu Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczego Niemców w Polsce. Sygnatariuszami porozumienia w tej sprawie są Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Jego przewodniczącego Bernarda Gaidę zapytamy o cele tej inicjatywy oraz proponowane zmiany w ustawie o mniejszościach narodowych i etnicznych.

W dalszej części programu powiemy o „odmrażaniu” sportu i rekreacji z restrykcji pandemicznych. Rozmawiać o tym będziemy z Małgorzatą Halek-Malinowską, dyrektorem Agencji Sportu i Promocji w Prudniku. Jutro organizuje ona VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa”. Patronat medialny nad tą imprezą objęło Radio Opole.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »