Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 8 maja 2021 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Podwójny album „Ostatnia taka żywa muzyka” zrealizowany przez Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zdobył III nagrodę Fonogramu Źródeł za rok 2020. Najbardziej tradycyjne muzykowanie lasowiackie, wykonane przez najlepszych i ostatnich muzykantów tradycyjnych z okolic dawnej Puszczy Sandomierskiej. Na płytach grają: Bronisław Płoch, Jan Cebula, Jan Marzec, Jan Marek – z kapelami, Kapela Kocirba. Nagrodę przyznano za konsekwentną kontynuację prezentacji wybitnych muzyków okolic dawnej Puszczy Sandomierskiej oraz wysoką jakość edytorską.


"Konarski & Folks” to fonograficzny debiut saksofonisty Marka Konarskiego. Na albumie znajdziemy i kompozycje autora i bardzo interesujące odczytania polskiej klasyki.


Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie. Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

12:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY
Przeciwności losu to naturalny element życia, a umiejętność radzenia sobie z nim jest niezbędna! Zaczniemy od odporności psychicznej, którą można rozwijać w każdym wieku. Na ten temat porozmawiamy z psychoterapeutą, psychologiem i trenerem umiejętności miękkich - Dawidem Bachryjem.

Po godz. 13 na antenie Radia Opole pojawi się kolejny gość. Dawniej regularnie odwiedzał Tajlandię, aby korzystać z przyjemności, jaką daje intensywne nocne życie. Pewnego dnia zupełnie niespodziewanie dla siebie i innych zaszył się w buddyjskim klasztorze. Został mnichem. Obecnie w pomarańczowej szacie i boso podróżuje po świecie. Aktualnie Suthammo Bhikku (wcześniej Dawid) jest w Tanzanii, skąd opowie nam o drodze, jaką pokonał i dlaczego napisał książkę "Jak żyć bez lęku i zmartwień".

Po godz. 14:00 zaś wyruszamy rowerem zwiedzać Opolszczyznę. W podróż na dwóch kołach zabierze nas Przemysław Supernak autor przewodnika "Rowerem wokół Opola". Opowie o ciekawych i mało znanych trasach na krótkie i długie majowe wyprawy. Zapraszamy!

Polecamy też Plenerowy radio-trening z Katarzyną Jędrzejewską. W każdą sobotę prezentujemy filmy przygotowane przez naszą specjalistkę, które pomogą nam zachować formę.

Do słuchania od 12:05 do 15:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »