Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 16 kwietnia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
TOP 84
  • Tytuł wyjaśnia wszystko. Jest to zbiór największych polskich przebojów roku 1984, przy czym zdecydowanie dominuje muzyka rockowa, Republika, Maanam, Lady Pank, a muzykę pop reprezentuje właściwie tylko Kombi i Urszula z "Malinowym królem". Bez wątpienia był to rok szczególnie obfitujący w wielkie hity.

Terence Trent D'Arby - Introducing the Hardline According to Terence Trent D’Arby
  • Debiutancki album z 1987 roku, który na stałe zapisał się w historii muzyki R&B. Otrzymał wiele nagród (w tym Grammy) i pozostaje do dzisiaj najbardziej znanym albumem Artysty, który - warto zaznaczyć - pod tym pseudonimem działał do 2001 roku.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Z Popołudniowej Loży Radiowej dowiemy się, jak w czasie pandemii działają organizacje społeczne na wsi. Gościem programu będzie Róża Zgorzelska, która zainicjowała i prowadzi izbę muzealną „Farska Stodoła” w Biedrzychowicach. W miejscowości tej funkcjonuje też Stowarzyszenie „Odnowa Wsi Biedrzychowice”.

Na Opolszczyźnie jest ponad tysiąc sołectw. Natomiast w regionie powołano 93 koła gospodyń wiejskich. Mają one osobowość prawną. O działalności KGW Liderki w Przylesiu rozmawiać będziemy z jego przewodniczącą Małgorzatą Rosińską. Zapytamy m.in. o utrudnienia, które takim wiejskim organizacjom stwarza sanepid.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »