Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 15 kwietnia 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Muzyka stworzona do tańca czy do słuchania? Odpowiedź na to pytanie w kontekście muzyki baletowej jest podchwytliwe i uzasadnione jednocześnie... Z perspektywy miłośników baletu, miłośników tańca klasycznego, osób podziwiających inscenizacje współtworzone przez warstwę muzyczną, będzie to wyglądało nieco inaczej niż z perspektywy melomana, skoncentrowanego wyłącznie na sferze dźwiękowej. A jednak z jakiegoś powodu kompletowano tzw. suity baletowe, dzięki czemu muzyka baletowa zaczęła funkcjonować także w wydaniu koncertowym (a z czasem również płytowym), oderwanym od tanecznego widowiska. Na przekór pogodzie wybierzemy się więc w zaczarowany, baśniowy świat baletowych dźwięków, sięgając po fragmenty zarówno znanych, jak i mniej popularnych kompozycji.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

13:00 TRENDY I OWĘDY
Możliwość spotkania się twarzą w twarz z innymi fanami czy autorami ulubionych książek była zawsze niepodważalnym atutem konwencji fanów SF i Fantasy. Wszystko zmienia jednak pandemia. Jak z tym problemem poradzą sobie organizatorzy Foconu, czyli Fantasy Online Convention porozmawiamy z jedną z organizatorek Anną Kłos. Impreza odbędzie się pod patronatem Radia Opole.

W audycji także:
13:50 Mądre ryby nie biorą – Piotr Wójtowicz
  • Bank Światowy przygotował raport, który opisuje korupcje w relacjach biznesu z administracją. Z tego badania wynika, że średnio 7,6% firm w Polsce zetknęło się z tym zjawiskiem. W cyklu zapytamy wobec jakich branż najczęściej urzędnicy oczekują na "kopertę pod stołem" i gdzie przebiega granica między wdzięcznością a łapówką. Wyjaśnimy także pojęcie "compliance”, które w skrócie odnosi się do zgodności z prawem. Czy firmy wdrażają te praktyki i dlaczego warto je wdrożyć?
14:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Do słuchania od 13:05 do 15:00 zapraszają Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Z autorami można kontaktować się mailowo:
beata.granatowska@radio.opole.pl
ireneusz.prochera@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »