Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 kwietnia 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
"Swingujące 3-miasto" - seria albumów muzycznych SOLITON, obejmująca najbardziej znanych trójmiejskich artystów jazzowych. Za dobór materiału odpowiada Marcin Jacobson. Serię stanowią albumy z wyselekcjonowaną polską muzyką.

W audycji dziś także Dexter Gordon – amerykański muzyk jazzowy, kompozytor, lider zespołów, pedagog i aktor. Jeden z pierwszych i jeden z najbardziej liczących się w muzyce jazzowej saksofonistów tenorowych, który w grze na swoim instrumencie zastosował stylistykę bebopu.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA

Gościem Popołudniowej Loży Radiowej będzie płk Artur Koczerba, nowy dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu. Zapytamy go o funkcjonowanie placówek penitencjarnych podczas pandemii, jak za ich murami toczy się życie osadzony oraz jak wygląda obecnie praca funkcjonariuszy więziennictwa?

W drugiej części programu powiemy o badaniach archeologicznych w okolicach Głogówka i Prudnika. Archeolodzy z Gdańska szukają tam śladów i artefaktów po dawnych miejscach straceń.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »