Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 9 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Rachel Carmel Nicolazzo, lepiej znana jako Rachel Z, to pianistka jazzowa i rockowa oraz klawiszowiec. Jako muzyk jazzowy nagrała 10 albumów solowych.

Eliane Elias – brazylijska pianistka jazzowa, aranżerka i autorka piosenek. Od roku 1981 mieszka i tworzy w Nowym Jorku.

Jazzowy album "The Toshiko – Mariano Quartet" z udziałem Toshiko Akiyoshi na fortepianie i Charliego Mariano na saksofonie altowym został nagrany w Nowym Jorku w 1960 roku i wydany przez wytwórnię Candid.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA

Wg Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Polsce mamy blisko 300 winnic. Branża ta inwestuje również na Opolszczyźnie. W dawnych wiekach uprawa winorośli w naszym regionie nie była rzadkością. Zmiany klimatyczne powodują, że zmienia się też geografia tych upraw. Na Opolszczyźnie jest 11 winnic. Czy możemy być znaczącym regionem winiarskim? W Popołudniowej Loży Radiowej będziemy o tym rozmawiać z Katarzyną Święs-Kubarą, która zajmuje się enoturystyką.

Za miesiąc wypłacona będzie 13, a w listopadzie 14 emerytura. Na to ostatnie, nowe świadczenie rząd przeznaczy z budżetu państwa 11 mld złotych. Gościem programu będzie dr Witold Potwora, ekonomista Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. Zapytamy go m.in. o rynkowe i budżetowe konsekwencje rosnących wydatków socjalnych państwa.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »