Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 4 marca 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Czy organy od zawsze związane były ze świątyniami, czym właściwie jest Flötenuhr (Orgeluhr) i co ma wspólnego organami? Odpowiedzi na te pytania poznamy za sprawą Pawła Pasternaka, doktoranta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, którego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii i budowy organów piszczałkowych. Nie zabraknie przy tym przykładów muzycznych prosto z twórczości klasyków wiedeńskich. Sięgniemy jednak także i po mniej rozpowszechnione opracowanie średniowiecznej sekwencji Stabat Mater.

Do słuchania w środy od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
5 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej, 3 mandaty dla Polski 2050 Szymona Hołowni i po jednym mandacie dla Lewicy i Mniejszości Niemieckiej - tak wyglądałby podział mandatów w opolskim okręgu, wyliczony na podstawie lutowej średniej sondażowej przez Marcina Paladego, analityka sondaży wyborczych.

O komentarz poprosimy o poranku Violettę Porowską, szefową PiS w naszym regionie (o godz. 8:10), a o szczegóły wyliczeń będziemy pytać Marcina Paladego (po godz. 8:35).

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »