Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Album "Special Encounter" jest owocem spotkania wybitnych muzyków, są to Enrico Pieranunzi, Charlie Haden i Paul Motian. Artyści grają standardy, "pieśni" Hadena i nowe kompozycje Pieranunziego. Można bez reszty zagubić się w liryzmie włoskiego pianisty, głębokich dźwiękach basu Hadena oraz "dotykach" i "szmerach" perkusji Motiana.

"Nearness of You: The Ballad Book" to siódmy album studyjny saksofonisty Michaela Breckera. W towarzystwie Herbiego Hancocka na fortepianie, Pata Metheny'ego na gitarach, Charlie'go Hadena na basie, Jacka DeJohnette'a na perkusji oraz gościnnego występu Jamesa Taylora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
Jak diagnozuje się jaskrę? Kiedy warto zrobić badania i jak wygląda ich przebieg? Na te pytania odpowie okulistka lek. Anna Banaś-Cebula. Ten temat poruszymy z okazji tygodnia walki z jaskrą. Powiemy też o bezpłatnych badaniach, które można zrobić w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.
Ponadto połączymy się z ekspertem ZUS-u - Sebastianem Szczurkiem. Będzie o waloryzacji świadczeń emerytalnych. Poruszymy też istotne wątki dla tych, którzy będąc na emeryturze podejmują dodatkową pracę. Nasz gość odpowie także na pytania słuchaczy pod numerem telefonu 77 45 11 542 . Zapraszamy!

W audycji również:
09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:45 Na linii Korfantego – kalendarium historyczne w setną rocznicę III Powstania Śląskiego – Bolesław Bezeg
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski


Do słuchania od 9:05 do 12:00 – w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza – zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »