Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 2 marca 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Album "Special Encounter" jest owocem spotkania wybitnych muzyków, są to Enrico Pieranunzi, Charlie Haden i Paul Motian. Artyści grają standardy, "pieśni" Hadena i nowe kompozycje Pieranunziego. Można bez reszty zagubić się w liryzmie włoskiego pianisty, głębokich dźwiękach basu Hadena oraz "dotykach" i "szmerach" perkusji Motiana.

"Nearness of You: The Ballad Book" to siódmy album studyjny saksofonisty Michaela Breckera. W towarzystwie Herbiego Hancocka na fortepianie, Pata Metheny'ego na gitarach, Charlie'go Hadena na basie, Jacka DeJohnette'a na perkusji oraz gościnnego występu Jamesa Taylora.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Opolska Lewica domagała się w poniedziałek zmiany nazwy opolskiego wiaduktu na ul. Struga. Obecnie nosi on nazwę „Żołnierzy Wyklętych”, a propozycja Lewicy to „Praw Kobiet”. Swój sprzeciw wyrazili (i to jeszcze przed konferencją Lewicy) przedstawiciele Solidarnej Polski. W porannym programie skonfrontujemy więc dwa wykluczające się głosy w tej sprawie: naszymi gośćmi będą Michał Kalinowski, koordynator partii Wiosna w województwie opolskim oraz Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.


Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Joanna Matlak. Do autorki można napisać tu: joanna.matlak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »