Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 25 lutego 2021 roku

23:00 KLASYKA WIECZOROWĄ PORĄ
Mimo upływu czasu, wciąż nie mamy pewności co do dokładnej daty narodzin Fryderyka Chopina. Nie przeszkadza to jednak czerpaniu przyjemności z ciągłego odkrywaniu "na nowo" dzieł mistrza i szukania niepowtarzalnych koncepcji interpretacyjnych. Paradoksalnie nową przestrzenią do takich poszukiwań stało się wykonywanie muzyki Chopina... na instrumentach historycznych (!) i właśnie po takie interpretacje sięgniemy.

Pojawi się jednak także odrobina muzyki organowej i to z opolskim wątkiem! Pretekstem ku temu będzie osobliwa aktywność koncertowa połączona z misją dbania o zabytkową świątynię.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Małgorzata Ślusarczyk. Z autorką można kontaktować się mailowo: klasyka@radio.opole.pl

Audycja ma też swój profil na Facebooku - zobacz tu: Klasyka wieczorową porą.

8:00 PORANNA LOŻA RADIOWA
Czy Polskie Stronnictwo Ludowe wyjdzie z koalicji w sejmiku województwa opolskiego?Zarząd Wojewódzki PSL obradował w środę wieczorem nad sytuacją związaną z odwołaniem ze stanowiska Agnieszki Zagoli, wiceprezes zarządu spółki Zamek Moszna, pełniącej też funkcję wiceprezesa PSL na Opolszczyźnie. Po dwóch i pół godzinach zdecydowano, że sytuacja wymaga niezwłocznego wyjaśnienia z władzami Platformy Obywatelskiej. Od tego spotkania zależ przyszłość koalicji PO-PSL w sejmiku województwa. W posiedzeniu zarządu wojewódzkiego PSL brał w udział wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Krzysztof Hetman, który będzie gościem czwartkowej Porannej Loży Radiowej.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 8:05 do 9:00 zaprasza Aneta Skomorowska-Kobza. Do autorki można napisać tu: aneta.skomorowska-kobza@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »