Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 24 lutego 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Grająca Tabakierka
  • Grupa, która powstała w latach 70-tych, jako pomysł muzyków na co dzień grających repertuar klasyczny w filharmoniach, a którzy postanowili, dla relaksu, ale też nie bez artystycznych ambicji, pograć nieco "lżejszą nutę". Nie byłoby w tym może nic szczególnego, bo zdarzało się w historii nie raz, gdyby nie fakt, że nie grają oni znanych, gotowych utworów muzyki rozrywkowej, ale repertuar specjalnie dla nich skomponowany.

Andreas Vollenweider
  • Na pewno do wielkiej światowej sławy tego szwajcarskiego kompozytora, przyczyniła się nie mniej słynna harfa, jednak bez świetnych, zapadających w pamięć kompozycji, sukces ten nie był by możliwy, a i na tym polu Vollenweider zachwyca, wplatając w swoje utwory i world music, pop, new age, a efekt sprawiał, że występował i zachwycał zarówno melomanów w salach koncertowych, jak i miłośników muzyki rozrywkowej czy filmowej (działa bowiem niezwykle na wyobraźnię, kreując dźwiękowe obrazy).

Bartok Bella - Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę
  • Twórczość Bartoka w tym gronie, jest wyjątkowo zasadna. Stał się bowiem z czasem (za życia często nie w pełni rozumiany i doceniany) inspiracją dla wielu muzyków rockowych, awangardowych, poszukujących nowych rozwiązań.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
9:00 DOBRY MOMENT
"TEATR. Poczuj to!" to szansa bliskiego spotkania ze sztuką i możliwość wielostronnego rozwój. Dzieci, młodzież, rodzice i pedagodzy będą mogli skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej, którą proponuje Opolski Teatr Lalki i Aktora. Więcej na ten temat powie na naszej antenie Magdalena Starczewska.

Ponadto, do świata muzyki klasycznej zabierze nas Małgorzata Ślusarczyk.

Spotkamy się także z socjoterapeutką Katarzyną Mordowską-Broszkiewicz. Nasza rozmówczyni opowie o warsztatach, których celem jest zbudowanie pełnej akceptacji i miłości relacji z samym sobą.

Ponadto, zaprezentujemy kolejny odcinek radiowej powieści. Sprawdzimy, co kryje się na końcu języka Beaty Granatowskiej i Ireneusza Prochry. Będzie też spotkanie z opolską organizacją pożytku publicznego.

W audycji również:
09:45 Lalka – powieść w odcinkach
10:10 Klasyczne opolskie – Małgorzata Ślusarczyk
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Katarzyna Zawadzka


Do słuchania od 9:05 do 12:00 -w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »