Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 23 lutego 2021 roku

23:00 JAZZOFONIA
Chick Corea, zdobywca 23 Nagród Grammy, amerykański pianista jazzowy i kompozytor, zmarł 9 lutego na rzadką odmianę nowotworu. Miał 79 lat. W 1968 roku Corea zastąpił Herbiego Hancocka w grupie Milesa Davisa. W kolejnych latach stworzył własne grupy - Circle i Return to Forever. Artysta regularnie wygrywał tytuł jazzowego artysty roku przyznawany przez "Downbeat Magazine". Był jednym z pionierów nurtu fusion w jazzie. W ubiegłym roku Corea wydał album "Plays".

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

9:00 DOBRY MOMENT
Świat zmienia się na naszych oczach. Jakie startupy rozwijają się najszybciej w dobie pandemii? Na jakie pomysły w dziedzinie nowych technologii wpadli młodzi przedsiębiorcy? Na te pytania odpowie Michał Wojczyszyn specjalista ds. startupów, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.

Kolejnym tematem będą ubezpieczenia chorobowe, o których wszechstronnie opowie Małgorzata Kaszubska - naczelniczka Wydziału Ubezpieczeń i Składek ZUS. Sprawdzimy, jakie prawa przysługują nam w przypadku pracy na umowę zlecenie czy umowę o dzieło. Będą też cenne informacje dla przedsiębiorców. Nasz ekspert odpowie także na pytania słuchaczy dyżurując pod numerem telefonu 77 45 11 542. Zapraszamy!

W audycji również:
09:45 Lalka – powieść w odcinkach
11:35 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
11:45 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Katarzyna Zawadzka


Do słuchania od 9:05 do 12:00 - w zastępstwie Agnieszki Wawer-Krajewskiej i Wiesława Kolbusza - zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »