Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 13 stycznia 2021 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Marek Sart - Mimozami jesień się zaczyna

Płyta poświęcona jednemu z najciekawszych kompozytorów (był tez czynnym muzykiem w Melomanach i Drumlersach) muzyki popularnej w Polsce, wydana w 1975 roku, ale skupia się na utworach które komponował głównie w latach 60-tych, jak najsłynniejsze "Wspomnienie" śpiewane przez Czesława Niemena, czy "Bal u Posejdona" Anny German.

Scorpions - Best of Rockers N' Ballad

Tylko pozornie jest to zbiór największych przebojów grupy Scorpions, który jako taki niewiele by wnosił do ich dyskografii. mamy tu jednak część piosenek nagranych na nowo, odzwierciedlających ówczesne brzmienie grupy, oraz niepublikowane nagranie i cover grupy The Who.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
16:00 POPOŁUDNIOWA LOŻA RADIOWA
Nieczynne nocą oraz w weekendy i święta apteki są już codziennością wielu małych miast. Wywołuje to niezadowolenie mieszkańców i samorządowców. Aptekarze twierdzą, że takie dyżury to duże koszty przy symbolicznych dochodach z handlu. Rozkład dyżurów aptek ogólnodostępnych ustala rada powiatu zwykle na przełomie roku. Związane z tym uchwały negatywnie opiniują gminy, w których występują ograniczenia związane z zakupem leków. Natomiast powiaty nie mają narzędzi, aby dyscyplinować uchylających się od aptecznych dyżurów.

Problem ten poruszymy w Popołudniowej Loży Radiowej. Argumenty swojej branży przedstawi Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Dogodniejszego dostępu do medykamentów domagają się mieszkańcy Głogówka, a ich racje zaprezentuje tamtejszy burmistrz Piotr Bujak.

Przejdź na podstronę audycji i posłuchaj!

Do słuchania od 16:05 do 17:00 zaprasza Jan Poniatyszyn. Z autorem można kontaktować się mailowo: jan.poniatyszyn@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »