Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 5 grudnia 2020 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Muzyka warta poznania: głosy Wielkopolan urodzonych w XIX wieku, najstarsze fonogramy z lat 1936-1956. Zaginione Archiwum koncert Mariusza Puci z listopada 2016 roku - fragmenty oryginalnych nagrań z roku 1913, unikatowe brzmienie, nowoczesne techniki elektronicznego przetwarzania dźwięku i prezentacja multimedialna dopełniająca całości.

Do słuchania w piątek od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Z autorami można kontaktować się mailowo: marzena.mielcarek@radio.opole.pl

7:00 MAMY WEEKEND
Chyba każdy z nas zna kogoś, kto kolekcjonuje dawne monety lub banknoty. Osoby te obchodziły swoje święto w mijającym tygodniu, co jest świetną okazją do poznania tajników numizmatyki. W naszym programie gościć będziemy prezesa Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Przemysława Ziembę, który wskaże, co sprawia, że niektóre z monet czy banknotów osiągają wartości znacznie wyższe niż nadrukowany bądź wybity na nich nominał. Naszego gościa zapytamy też między innymi o to, czy zbieranie okolicznościowych "dwuzłotówek" to dobra inwestycja na przyszłość, a także czy współczesne monety obiegowe mogą za kilkanaście lat osiągać wartości podobne do słynnego "rybaka" z okresu PRL-u.

W programie powiemy też o wchodzących właśnie w życie nowych udogodnieniach dla kierowców, a także sprawdzimy, co nasi rodacy potrafią wrzucać do pieców.

W programie także stałe cykle:

07:40 O polskość Śląska Opolskiego – Wiktor Krzewicki
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Porannym gościem Radia Opole będzie Adrian Furman - fundator Fundacji Biznes Bez Barier, prezes Grupy AF, członek Rady Dostępności, z którym porozmawiamy o aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Na jakie przeszkody natrafiają i jak można pomóc?
08:40 Felieton całkiem niepolityczny Piotr Cywiński i Piotr Semka
10:15 Polonijne Radio Opole – Halina Nabrdalik
  • W "Polonijnym Radiu Opole" promocja Akcji Świątecznej Pomocy dla Polaków na Wschodzie. W audycji udział bierze Danuta Kmiecik, sołtys wsi Puszyna w gminie Korfantów, wieloletnia wolontariuszka tej akcji.

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »