Radio Opole » W cztery oczy

Nasze rozmowy

2020-09-25, 10:33

Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”

Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich
- Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław Lenart, dyrektor Archiwum Państwowego w Opolu.

- Nasze środowisko jest bardziej łączone z osobami zagubionymi wśród półek archiwalnych czy przesuwnych regałów i czasami jak ktoś mnie odwiedza w archiwum to snuje wizje archiwistów, którzy ślęczą nad zakurzonymi dokumentami. Niestety ten obraz bardzo mocno się utrwalił – stwierdził nasz gość.
2020-09-24, 08:37

Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u

Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u
Przemysław Zych, wiceprezydent Opola

- Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników jest około 5 tysięcy. Pracownicy innych jednostek także proszą o podwyżki, należy pamiętać o nauczycielach, pracownikach kultury, z Miejskiej Biblioteki, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejskiego Zarządu Lokali Komunalnych i innych urzędnikach - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Przemysław Zych, wiceprezydent Opola.
2020-09-23, 09:34

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy

Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy
– Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, pytany o to, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
2020-09-22, 09:49

Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy

Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
- Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Jerzy Czerwiński, senator PiS pytany o kryzys w Zjednoczonej Prawicy.
2020-09-21, 08:40

Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj!

Bartłomiej Machnik [fot. Jan Mika]
Bartłomiej Machnik [fot. Jan Mika]
– Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie rekonstrukcji rządu i umowy są prowadzone przy zerowym zaufaniu do partnerów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartłomiej Machnik z Collegium Humanum.
2020-09-20, 08:15

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"

Marek Froelich o ustawie "futerkowej"
Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froelich.
2020-09-19, 08:15

Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury

Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury
Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem i ekologiem Grzegorzem Olosiem.
2020-09-18, 09:56

Robert Tistek o partii Kukiz 15

Robert Tistek o partii Kukiz 15
- Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać władze partii i zaczynamy działać - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Robert Tistek, pytany o rejestrację partii K’15.
2020-09-17, 09:24

Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR

Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR
- O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy prof. Aleksander Woźny, historyk którego pytaliśmy o to, jak Związek Radziecki uzasadniał decyzję o ataku na Polskę 17 września 1939 roku.
2020-09-16, 09:23

Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej

Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej
– Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w województwie, odnosząc się do informacji o przekazaniu nieodpłatnie gruntów Kościołowi.
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***