Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 października 2020 roku

23:00 SET MEG
7:00 MAMY WEEKEND
Kilka dni temu przypadał światowy dzień mediacji, w związku z czym w niedzielny poranek przyjrzymy się bliżej tej formie rozwiązywania sporów. W naszym programie odpowiemy na pytania, jak wygląda droga do kompromisu i kto może być skutecznym mediatorem. Nasz gość, Bernadeta Szkudlarek z Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów, zdradzi także kulisy mediacji prowadzonych wśród najmłodszych, a także wskaże czy każda próba polubownego rozwiązania konfliktu kończy się powodzeniem.

W programie przyjrzymy się również budowie Centrum Świętego Jana Pawła II we Lwowie, a także powiemy o nowych możliwościach polskich ratowników górskich, które pomogą w dokładnym zlokalizowaniu osób potrzebujących pomocy.

W programie także stałe cykle:
07:20 Z historycznego punktu widzenia – Bolesław Bezeg
07:40 Spod Znaku Rodła – Halina Nabrdalik
  • W audycji przedstawimy sytuację Mniejszości Polskiej w Niemczech tuż przed wybuchem II wojny światowej.
08:04 W cztery oczy – Joanna Matlak
  • Jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, z czego wynikają i jak się przed nimi chronić? Na te pytania odpowie prof. Marek Gierlotka, kierownik oddziału kardiologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Powiemy też o Centrum Badań i Innowacji, które powstanie w szpitalu i które będzie zajmowało się właśnie chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza chorobami sercowo-naczyniowymi i kręgosłupa.
09:15 Mała kultura – Justyna Marcińska
10:35 Prosto z SejmuMagdalena Ogórek /powtórka/

Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Daniel Klimczak. Z autorem można kontaktować się mailowo: daniel.klimczak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »