Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 września 2020 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Hanna Banaszak - Hanna Banaszak

Sześć lat po niezwykle udanym debiucie, wróciła Hanna Banaszak w nieco innym stylu. Mniej tu jazzu, czy bossa novy, a nieco więcej brzmień bliższych popularnej w połowie lat 80-tych muzyce pop, jednak niezmiennie, zwłaszcza poprzez charakterystyczny głos wokalistki, podanych bardzo klimatycznie i stylowo.

Bonnie Tyler - Greatest Hits

Chociaż mamy do czynienia z wyborem nagrań, obejmują one tylko wczesny okres działalności artystki, do roku 1978, kiedy to ukazał się na singlu jej światowy hit "I'ts a Heartache". jednak i pozostałe kompozycje są na równie wysokim poziomie i blisko tu Bonnie do klasycznego rocka i glamu, granego wtedy także przez Smokie i Roda Stewarta (z którymi jest kojarzona także, ze względu na głos)

Do słuchania od 23:05 do 1:00 zaprasza Witold Sułek. Z autorem można kontaktować się mailowo: witold.sulek@radio.opole.pl
6:00 KTO RANO WSTAJE... GALAKTYCZNE PORANKI
Świętowanie piątku już od świtu? Z nami to możliwe! Poranek inny niż wszystkie, bo z wyjątkowymi prowadzącymi!

A zaczniemy od imprezy u najstarszej obywatelki Japonii. Jak sama twierdzi przeżyła 117 lat na coli i planszówkach.

Powiemy też o ciekawym pomyśle prosto z Tajlandii. Tamtejszy park narodowy postanowił ukarać turystów, wysyłając im ich własne śmieci.

W temacie ekologii i diety powiemy o zakazie wpuszczania dzieci do najpopularniejszej sieci fast foodów.

A na koniec o fotelikach na motocykle. Policja zatrzymała mieszkańca Warszawy, który przewoził trzylatka w niebezpieczny sposób.

Galaktyczny poranek tylko w piątek, na antenie Radia Opole!

W audycji także:
06:20 Kartka z kalendarza – Bolesław Bezeg
07:20 Na końcu języka – Beata Granatowska i Ireneusz Prochera

08:05 W cztery oczy – poranna rozmowa Joanny Matlak
  • Jak z sukcesem przekazywać wiedzę o Powstańcach Śląskich w internecie? Wiedzą o tym władze Archiwum Państwowego w Opolu. Opolska jednostka wraz z katowickim archiwum stworzyła bowiem stronę internetową, która w kategorii „Edukacja i multimedia” okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie „Wydarzenie Historyczne Roku”, organizowanym przez Muzeum Historii Polski. I właśnie o tym porozmawiamy z dyrektorem opolskiego Archiwum Państwowego prof. Mirosławem Lenartem.
Zaskoczymy Was energią, muzyką i dobrym słowem! Bądźcie z nami! Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska, Jarecki i DJ BRK. Z autorami można kontaktować się telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo: poranek@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***