Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (antena główna) z 6 października 2019 roku

23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI

Crash - Kakadu. Lost Tapes 1977- 1978


Po raz pierwszy na winylu, po wielu latach od daty powstania światło dzienne ujrzały nagrania jednej z najciekawszych polskich grup jazz rockowych, znanych także ze współpracy z Grażyną Łobaszewską. Nagrania pochodzą z lat, kiedy liderował grupie Zbigniew Czwojda i okres ten uważany jest za najciekawszy (wysokie oceny zbierał zespół podczas występów zagranicznych). Dodatkowym smaczkiem jest to, iż nagrania zostały zarejestrowane w Opolu.

Frank Zappa - Sheik Yerbouti

Drugie spotkanie z twórczością Franka Zappy w audycji i bardzo odmienne od pierwszego, kiedy prezentowana była płyta "Hot Rats", wypełniona głównie muzyką fusion. Tutaj mamy do czynienia z odsłoną bardziej popową, piosenkową, ale jak to w przypadku tego artysty, sporo tu zabawy konwencjami, satyry, przymrużenia oka, a nawet kpiny. Nie przeszkodziło to albumowi odnieść wielkiego, komercyjnego sukcesu, a wszystkim tym, którzy uważają muzykę Zappy za trudną wytrąciła argumenty z rąk (chociaż tym, którzy są osłuchani, na pewno dostarcza ona więcej doznań, a w pozornych piosenkach tkwi wiele smaczków).

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: witold.sulek@radio.opole.pl

Audycja jest nadawana we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz: Ramówka 2019 - pasmo główne
Zobacz: Radio Opole 2 Kultura (DAB+)
12:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ
Opolski Koncert Życzeń to najbardziej wyszukana i ekskluzywna forma składania życzeń wszystkim tym, o których szczególnie pamiętamy. Zapewnia przekazanie niepowtarzalnych serdeczności z dołączonym miłym upominkiem – specjalnie wybraną piosenką. Z pewnością jest ktoś, komu i Ty pragniesz złożyć życzenia...

Emisja w każdą niedzielę od 12:05 do 15:00.
Zapraszają Piotr Furtas oraz Marzena Mielcarek

Elżbieta Sajko - Biuro Obsługi Klienta
elzbieta.sajko@radio.opole.pl
77 40 13 132
ul. Strzelców Bytomskich 8, 45-084 Opole

Zobacz: Ramówka jesień 2017 - pasmo główne
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »