Radio Opole » Audycje Radia Opole

RAMÓWKA 2017 - pasmo główne

Wiadomości regionalne 06:00-24:00 (24 XII do 18:00 i 31 XII do 20:00)
Skrót wiadomości (na 103,2 FM dla regionu, na 101,2 FM dla Opola) od poniedziałku do piątku 06:30, 07:30, 08:30, 15:30, 16:30, 17:30
Wiadomości ekonomiczne z elementami agrobiznesu od poniedziałku do piątku 07:32 i 16:32
Wiadomości niemieckojęzyczne od poniedziałku do piątku 22:03, sobota-niedziela 20:03
Pogoda po wiadomościach i w skrótach wiadomości regionalnych 06:00 - 24:00 (oprócz 8:00)
Wiadomości dla kierowców od poniedziałku do piątku: 07:03, 07:34, 08:03, 08:34, 15:32, 16:03, 16:32, 17:03 (2 I-10 II, 27 II-30 VI, 4 IX-29 XII)
Wiadomości kulturalne od poniedziałku do piątku 10:04, 14:04
Wiadomości sportowe od poniedziałku do piątku 07:04, 09:04, 21:04, w soboty i niedziele: 07:03, 09:03, 22:03

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK
06:05-09:00 NA DZIEŃ DOBRY – Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna lub Justyna Marcińska i Paweł Konieczny

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Edukacyjne cykle patriotyczne:
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa – Marek Świercz/Zbigniew Górniak
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz/Zbigniew Górniak

09:05-12:00 ONA I ON – Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska
9:40, 10:40 – Edukacyjne cykle tematyczne:
  • Kiedy byłem/byłam... – Krzysztof Dobrowolski (2 I – 3 II)
  • Dziwactwa świata – Adrian Chimiak (6 II – 3 III)
  • I zesłał Bóg babę – Justyna Przyborowicz (6 III – 14 IV)
  • Opolskie Archiwum Sensacji – Kacper Śnigórski/Krzysztof Dobrowolski (17 IV – 30 VI)
  • Wojna płci (3 VII – 1 IX)
  • Cudze chwalicie – Dorota Kłonowska (4 IX – 27 X)
  • 65 lat minęło – historia Radia Opole – Krzysztof Dobrowolski (30 X – 01 XII)
  • 2 plus 3 – Dorota Kłonowska (4 XII – 29 XII)
11:40 Forma promująca język polski
  • Wyrazy obce i inne przypadki - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (2 I – 30 VI)
  • Stronicami świata - Beata Granatowska i Tomasz Bazan (3 VII – 1 IX)
  • Na końcu języka - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (4 IX – 29 XII)
12:05-14:00 LOŻA RADIOWA – Aneta Skomorowska-Kobza, Marek Świercz
12:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski
13:50 Mądre ryby nie biorą – promocja postaw antykorupcyjnych – Kacper Śnigórski (czwartki)

14:00-15:00 REPORTERSKIE TU I TERAZ – Piotr Wójtowicz
14:40 Edukacyjne cykle patriotyczne - Bolesław Bezeg
  • Niezłomni żołnierze (20 II - 3 III) /powtórka/
  • Polski Śląsk (2 V - 12 V) /powtórka/
  • Godzina W (24 VII - 4 VIII) /powtórka/
  • Fale niepodległości (23 X – 3 XI) /powtórka/
  • Internowana wolność (4-15 XII) /powtórka/
15:05-17:00 POPOŁUDNIOWY REFLEKTOR – Beata Granatowska, Ireneusz Prochera
15:50 Rzeczpospolita Trzecia i Pół – Bolesław Bezeg (wtorki i czwartki)
16:10 Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa – debata (czwartki)
16:40 Praca dla młodych – Sławomir Kieler
16:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

17:05-19:00 DOBRE GRANIE – Kacper Śnigórski, Tomasz Wojtyłko
17:20 Pomysłowi - Piotr Wójtowicz (2 V - 30 VI)
17:50 Akademickie Opole – Sławomir Kieler (2 I – 30 VI, 2 X – 29 XII)
18:08 Powiedz: Die Musik - Kacper Śnigórski, Amadeusz Lipczak
18:50 Młoda kultura - Justyna Przyborowicz

19:05-22:00 REWIRY KULTURY – Justyna Przyborowicz/Tomasz Zacharewicz
19:20 Perły literatury
19:45 Forma promująca język polski /powtórka/
  • Wyrazy obce i inne przypadki - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (2 I – 30 VI)
  • Stronicami świata - Beata Granatowska i Tomasz Bazan (3 VII – 1 IX)
  • Na końcu języka - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera (4 IX – 29 XII)
20:20 Oblicza kultury - Bolesław Bezeg (poniedziałki)
20:20 Czarne jest czarne – Maciej Stępień (wtorki)
20:20 Pisarz i jego epoka - korepetycje z literatury polskiej - Beata Granatowska (środa)
20:20 Radiowy Radar Rocka – Jacek Rudnik (czwartki)
20:20 Książka z rekomendacją – Małgorzata Ślusarczyk (piątek)
20:30 Kreatorzy rzeczywistości – Ireneusz Prochera (poniedziałki i środy)
21:20 Młoda kultura - felieton Justyny Przyborowicz /powtórka/
21:30 Klasycznie o klasyce - Elżbieta Trylnik (od 16 I, co 2 tygodnie w poniedziałki)
21:50 Młoda antena – Sławomir Kieler/Katarzyna Zawadzka
21:10 Spektakl radiowy /5 razy w roku, w piątek/
21:10 Transmisje koncertów /10 razy w roku/
21:30 Premiera reportażu /2 razy w miesiącu/
21:30 Panel o kulturze /4 razy w miesiącu/

22:05-23:00

Poniedziałek: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński
Wtorek: AKADEMIA ŻYCIA – Ewelina Rusin-Różycka
22:50 Seniorzy w akcji - Katarzyna Pasternak
Środa: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński
Czwartek: TAK BYŁO NAPRAWDĘ – Bolesław Bezeg i Wiktor Krzewicki
Piątek: STUDIO REPORTAŻU – Marian Staszyński

23:05-00:00 WIECZORNE PASMO MUZYCZNE
Poniedziałek: JAZZOFONIA – Jacek Mielcarek
Wtorek: MUZYKA XX WIEKU – Piotr Furtas
Środa: SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ – Marzena Mielcarek
Czwartek: POETYCKIE BEZDROŻA – Leszek Kopeć
Piątek: MUZYKA ŹRÓDEŁ - Marzena Mielcarek i Jacek Mielcarek

24:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU… – Adrian Chimiak

SOBOTA
06:05-07:00 AGRORADIO – Piotr Wojtowicz

07:05-11:00 MAMY WEEKEND – Paweł Konieczny
07:20 Podróże młodych – Paweł Konieczny
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasz Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
09:20, 10:20 Edukacyjne cykle poświęcone osobom starszym
  • Ludzie z plusem – Krzysztof Dobrowolski (2 I -30 VI, 4 IX - 29 XII )
  • Lato ludzi z plusem – Krzysztof Dobrowolski (3 VII - 1 IX)
11:05-12:00 SAMORZĄDOWA LOŻA RADIOWA – Piotr Wójtowicz/Ireneusz Prochera

12:05-15:00 ZE ZDROWIEM CI DO TWARZY – Katarzyna Zawadzka
13:30, 13:40 Fabryka człowiek – Krzysztof Dobrowolski (7 I – 25 II)
  • Biegać każdy może – Magdalena Szybińska (1 IV – 30 IV), Justyna Marcińska (6 V - 1 VII)
  • Aktywne wakacje (8 VII - 2 IX)
  • Zdrowie z natury - J.S. Maćkowiak (9IX – 28 X)
  • Sposób na jesień – Katarzyna Zawadzka (4 XI – 30 XII)
14:15 Z pokładu Daru Opola – Ryszard Sobieszczański

15:05 – 17:00 TAK TO DZIAŁA – Wiesław Kolbusz/Krzysztof Dobrowolski
15:40
  • Internety i gadżety – Ireneusz Prochera (7 I – 31 III)
  • Śladami opolskiego rzemiosła – Tomasz Cichoń (1 IV – 1 VII)
  • Pokolenie graczy (8 VII – 2 IX)
  • Otwarty umysł (9 IX – 28 X)
  • Leksykon rzeczy niezwykłych (4 XI – 30 XII)
16:15 MotoRadio – Tomasz Cichoń

17:05-20:00 CAŁY NASZ SPORT – magazyn muzyczno-rekreacyjno-sportowy - Daria Placek/Grzegorz Frankowski/Mariusz Chałupnik/Paweł Konieczny/Kacper Śnigórski
  • 17:40, 19:15 Biegać każdy morze – Magdalena Szybińska (1 IV – 30 IV), Justyna Marcińska (6 V - 1 VII)
  • 17:40, 19:15 Aktywne wakacje (8 VII - 2 IX)
19:30 Sportowe opolskie

20:05-24:00 TWOJA MUZYKA – Kacper Śnigórski, Tomasz Wojtyłko
22:45 Młoda antena – Sławomir Kieler/Katarzyna Zawadzka

00:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU… – Adrian Chimiak

NIEDZIELA
06:05-07:00 EFFATHA – Roman Juranek

07:05-11:00 MAMY WEEKEND – Paweł Konieczny
07:20 Z historycznego punktu widzenia – felieton historyczny Bolesława Bezega
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasz Gduli
08:04 W cztery oczy – Aneta Skomorowska-Kobza
08:20 Obieżyświat – Barbara Tyslik
09:20, 10:20 Edukacyjne cykle poświęcone osobom starszym
  • Ludzie z plusem – Krzysztof Dobrowolski (2 I -30 VI, 4 IX - 29 XII )
  • Lato ludzi z plusem – Krzysztof Dobrowolski (3 VII - 1 IX)
09:30 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
09:45 Prezentacja literatury dziecięcej
10:40 Wartość dodana – wydawca niedzielny

11:05-12:00 NIEDZIELNA LOŻA RADIOWA – Marek Świercz/Zbigniew Górniak
lub RZECZPOSPOLITA TRZECIA I PÓŁ - Bolesław Bezeg

12:05-15:00 OPOLSKI KONCERT ŻYCZEŃ – Marzena Mielcarek i Piotr Furtas

15:05-17:00 SCENA I SŁAWA – Rafał Nosal i Anita Janczak

17:05-18:00 CAŁY NASZ SPORT
- Daria Placek

18:05-19:00 KRESOWIANIE-OPOLANIE – Halina Nabrdalik

19:05-20:00 FORUM WIARY – Roman Juranek

20:05-21:00 PUBLICYSTYKA NIEMIECKOJĘZYCZNA

21:05-22:00 ROMSCY BRACIA – Ewelina Rusin-Różycka

22:10-23:00 ZACZNIJ OD BACHA – Piotr Furtas

23:05-00:00 WIECZÓR Z KLASYKĄ – Elżbieta Trylnik

00:05-06:00 RADIO OPOLE DO ŚWITU… – Adrian Chimiak

ONA I ON

Wiesław Kolbusz i Agnieszka Wawer-Krajewska 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »