Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz…
2022-05-23, 15:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę

Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
"Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (28.05) na scenie Studia M im. SBB. Artystom towarzyszyć będą Jakub Mielcarek i Jacek Mielcarek. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Zostały ostatnie bilety! Retransmisja odbędzie się w audycji Słuchać i słyszeć 5 czerwca od godz. 23:00.
Ostatnie bilety na koncert są jeszcze dostępne w sklepie internetowym Radia Opole - przejdź do sklepu. Po koncercie będzie można nabyć płyty Magdaleny i Krzysztofa Krakowskich oraz Krzysztofa Nurkiewicza.
Wśród muzycznych sukcesów Magdaleny Krakowskiej wymienić można III miejsce na XIX SFP w Krakowie, udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, warsztatach kabaretowych Zenona Laskowika w Łazach czy festiwalu Łódźstok w latach 80. W 2017 roku wraz z Anią Massetti (kompozytorką) zdobyła Nagrodę Specjalną w konkursie International Kościuszko Bicentenary Competion, a w 2018 roku wzięła udział w II Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobywając wyróżnienie honorowe. Artystka w latach 1983–1990 związana była z kabaretem „Pod Egidą”. W latach 1986-1987 współtworzyła kabaret „Pod Okiem”, działający w Ośrodku Kultury Ochoty wraz z plejadą polskich aktorów. W 1995 wydała płytę „Najbliżej i najdalej” z własnymi tekstami i muzyką Andrzeja Rejmana. W latach 2000–2006 występowała „Pod Harendą” na Scenie Kabaretowej Artura Andrusa oraz w Tarasowych Spotkaniach Kabaretowych. W 2005 ukazała się jej książka „Jaskółki nad głową” pod nazwiskiem Magdalena Żuk, a w 2015 – „Szklane oczy” pod nazwiskiem Magdalena Krakowska (obie z autorskimi ilustracjami). W 2018 roku wydała CD "Królestwo Jego".

W Studiu M im. SBB wystąpi wraz z mężem Krzysztofem Krakowskim, z którym gra i śpiewa od dekady. Kilka lat koncertowali w Australii, gdzie mieszkali, jako zespół 3 Laetare, w składzie zespołu była jeszcze wokalistka Katarzyna i pianistka Ania. Krzysztof, który gra na gitarze jest doktorem matematyki.


Poeta, bard, wykonawca nastrojowych piosenek Krzysztof Nurkiewicz to postać doskonale znana w Opolu, bo od wielu lat związany jest z działalnością kulturalną miasta. W 1998 r. wziął udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA ’98 i został laureatem „Złotej Piątki”, rok później w tymże przeglądzie (XVII) otrzymał Nagrodę Główną im. Jonasza Kofty, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty autorskiej pt. „Do utraty snu”. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Promocyjną Prezydenta Miasta Opola za działalność w dziedzinie kultury. Z autorskimi piosenkami wydał płyty m.in.: „Do utraty snu”, „Bardziej”, „Bliska nieobecność”, a w 2017 roku w Studiu M im. SBB promował swój czwarty album pt. „Chwyty barowe”.

Artystom towarzyszyć będą opolscy muzycy: kontrabasista Jakub Mielcarek i saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz autor audycji muzycznych na antenie Radia Opole – Jacek Mielcarek.

Zobacz także

2022-09-09, godz. 21:43 Krzysztof Kobyliński z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wybitny pianista i kompozytor jazzowy Krzysztof Kobyliński wystąpił z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole. To muzyk zorientowany w kierunku jazzu, ale… » więcej 2022-09-09, godz. 14:52 Koncert poświęcony cichym bohaterkom Powstań Śląskich "Niezwykłe Kobiety" – we wtorek zapraszamy na szczególny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole. To artystyczny projekt poświęcony cichym bohaterkom Powstań… » więcej 2022-09-01, godz. 11:33 Krzysztof Kobyliński z koncertem w Radiu Opole Krzysztof Kobyliński, jeden z najczęściej słuchanych w świecie polskich jazzmanów, wystąpi z koncertem piano solo w Studiu M im. SBB Radia Opole. Zapraszamy… » więcej 2022-07-19, godz. 17:03 "Prorok XVII" Marka Latarnika Pędziwiatra z koncertu w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM] Nagranie zostało zarejestrowane podczas koncertu Marka Pędziwiatra w Studiu M im. SBB 27 kwietnia 2022. Utwór "Prorok XVII" nie znalazł się na płycie "Marianna"… » więcej 2022-06-22, godz. 21:21 Zakuka debiutuje płytą „Kukułeczka”! Posłuchaj pochodzących ze Śląska Opolskiego melodii i ludowych tekstów - Tu nic absolutnie nie jest przypadkowe, trzeba posłuchać, bo tu jest duży kawałek naszej historii… - tak o tej płycie mówiła Żaneta Plotnik-Krumpietz… » więcej 2022-06-08, godz. 17:17 Renata Przemyk z zespołem - transmisja koncertu na antenie Radia Opole już we wtorek po 19:00 W jednym z plebiscytów znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku i nie mamy wątpliwości, że jak najbardziej zasłużenie. Renata Przemyk… » więcej 2022-06-08, godz. 11:08 Rock'n'rollowy koncert Marty Zalewskiej w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] W rock'n'rollową podróż zabrała gości Studia M im. SBB Radia Opole - Marta Zalewska, który wystąpiła na naszej scenie wraz z zespołem. Były nawiązania… » więcej 2022-05-31, godz. 20:20 Marta Zalewska z zespołem 7 czerwca wystąpi w Studiu M im. SBB Zadebiutowała na 53. KFPP w Opolu piosenką 'Skrzydła' i to był punkt zwrotny. Jako laureatka konkursu Czwórki Polskiego Radia wydała autorski album zatytułowany… » więcej 2022-05-28, godz. 20:31 "Pojedynek u Mielcarków" - Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpili w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA… Na scenie Studia M im. SBB odbył się "Pojedynek u Mielcarków". Mogliśmy usłyszeć utwory w wykonaniu Magdaleny i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz… » więcej 2022-05-23, godz. 15:15 Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę "Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »