Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz…
2022-05-23, 15:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Magdalena i Krzysztof Krakowscy oraz Krzysztof Nurkiewicz wystąpią w Studiu M im. SBB - koncert już w sobotę

Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Magdalena i Krzysztof Krakowscy [fot. Maria Duszka]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
Krzysztof Nurkiewicz [fot. archiwum artysty]
"Pojedynek u Mielcarków", podczas którego wystąpią Magdalena i Krzysztof Krakowscy kontra Krzysztof Nurkiewicz to wydarzenie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (28.05) na scenie Studia M im. SBB. Artystom towarzyszyć będą Jakub Mielcarek i Jacek Mielcarek. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Zostały ostatnie bilety! Retransmisja odbędzie się w audycji Słuchać i słyszeć 5 czerwca od godz. 23:00.
Ostatnie bilety na koncert są jeszcze dostępne w sklepie internetowym Radia Opole - przejdź do sklepu. Po koncercie będzie można nabyć płyty Magdaleny i Krzysztofa Krakowskich oraz Krzysztofa Nurkiewicza.
Wśród muzycznych sukcesów Magdaleny Krakowskiej wymienić można III miejsce na XIX SFP w Krakowie, udział w festiwalu FAMA w Świnoujściu, warsztatach kabaretowych Zenona Laskowika w Łazach czy festiwalu Łódźstok w latach 80. W 2017 roku wraz z Anią Massetti (kompozytorką) zdobyła Nagrodę Specjalną w konkursie International Kościuszko Bicentenary Competion, a w 2018 roku wzięła udział w II Polonijnym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobywając wyróżnienie honorowe. Artystka w latach 1983–1990 związana była z kabaretem „Pod Egidą”. W latach 1986-1987 współtworzyła kabaret „Pod Okiem”, działający w Ośrodku Kultury Ochoty wraz z plejadą polskich aktorów. W 1995 wydała płytę „Najbliżej i najdalej” z własnymi tekstami i muzyką Andrzeja Rejmana. W latach 2000–2006 występowała „Pod Harendą” na Scenie Kabaretowej Artura Andrusa oraz w Tarasowych Spotkaniach Kabaretowych. W 2005 ukazała się jej książka „Jaskółki nad głową” pod nazwiskiem Magdalena Żuk, a w 2015 – „Szklane oczy” pod nazwiskiem Magdalena Krakowska (obie z autorskimi ilustracjami). W 2018 roku wydała CD "Królestwo Jego".

W Studiu M im. SBB wystąpi wraz z mężem Krzysztofem Krakowskim, z którym gra i śpiewa od dekady. Kilka lat koncertowali w Australii, gdzie mieszkali, jako zespół 3 Laetare, w składzie zespołu była jeszcze wokalistka Katarzyna i pianistka Ania. Krzysztof, który gra na gitarze jest doktorem matematyki.


Poeta, bard, wykonawca nastrojowych piosenek Krzysztof Nurkiewicz to postać doskonale znana w Opolu, bo od wielu lat związany jest z działalnością kulturalną miasta. W 1998 r. wziął udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA ’98 i został laureatem „Złotej Piątki”, rok później w tymże przeglądzie (XVII) otrzymał Nagrodę Główną im. Jonasza Kofty, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty autorskiej pt. „Do utraty snu”. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Promocyjną Prezydenta Miasta Opola za działalność w dziedzinie kultury. Z autorskimi piosenkami wydał płyty m.in.: „Do utraty snu”, „Bardziej”, „Bliska nieobecność”, a w 2017 roku w Studiu M im. SBB promował swój czwarty album pt. „Chwyty barowe”.

Artystom towarzyszyć będą opolscy muzycy: kontrabasista Jakub Mielcarek i saksofonista, klarnecista, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz autor audycji muzycznych na antenie Radia Opole – Jacek Mielcarek.

Zobacz także

2024-01-15, godz. 08:08 Popkultura wystąpi w Studiu M 26 stycznia. "Bardzo się cieszymy na ten koncert w Opolu" Muzyka z pogranicza popu, rocka i elektroniki zabrzmi 26 stycznia w Studiu M Radia Opole. Wszystko za sprawą koncertu warszawskiej grupy Popkultura, która… » więcej 2023-12-18, godz. 09:24 Sprzęt Solid State Logic w studiu muzycznym Radia Opole! Studio muzyczne Radia Opole zawsze słynęło ze sprzętu najwyższej klasy. Już w latach 90. dysponowaliśmy najbardziej zaawansowaną konsoletą mikserską… » więcej 2023-12-09, godz. 09:55 Rusty Pine - blues, rock'n'roll i rock zabrzmiały w Studiu M im. SBB Warszawska formacja Rusty Pine wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M imienia SBB i przed słuchaczami Rewirów Kultury na antenie Radia Opole… » więcej 2023-11-27, godz. 12:00 Oldskulowy rock’n’roll formacji Rusty Pine już 8 grudnia w Studiu M im. SBB Są bliźniakami. Marzenia o własnej twórczości snuli odkąd pamiętają. Tak w 2015 r. powstał Rusty Pine. Kasia śpiewa, pisze teksty i melodie. Jej brat… » więcej 2023-11-20, godz. 07:48 Gwiazda polskiego prog-rocka i metalu - Alhena promowała album i najnowszy singiel w Radiu Opole Bydgoska formacja Alhena zawładnęła legendarnym studiem M im. SBB Radia Opole. W wypełnionym publicznością studiu zespół zagrał utwory z pogranicza prog… » więcej 2023-11-06, godz. 11:49 ALHENA z koncertem w Studiu M. Zespół zagra już 17 listopada! Jak mówią o Alhenie dziennikarze magazynu Metal Hammer - „zespół serwuje nam nowoczesnego prog rocka, zahaczającego o rejony typowe dla Dream Theater. W… » więcej 2023-10-23, godz. 09:32 Cinemon zagrał koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Krakowskie trio rozgrzało publiczność w Studiu M im. SBB i przed odbiornikami. W legendarnym studiu nagraniowym Radia Opole wystąpiła formacja Cinemon. Zespół… » więcej 2023-10-08, godz. 19:36 Sesja nagraniowa kolęd z Górnego Śląska [ZDJĘCIA] W naszym studiu powstaje świąteczna piosenka w ramach projektu ,,MY SOM STOND, kolędy Górnego Śląska”. Soliści rejestrowali wokale, a za dwa tygodnie… » więcej 2023-10-06, godz. 14:07 Cinemon z koncertem w Studiu M. Rockowe trio z Krakowa zagra 20 października. Będzie transmisja! "Niezmiennie najlepszy amerykański zespół w Krakowie" – tak napisał o nich Jarek Szubrycht. Mowa o krakowskim trio Cinemon. Muzycznie lokują się pomiędzy… » więcej 2023-09-22, godz. 19:48 Pilichowski Band promował nową płytę w Radiu Opole Pilichowski Band zagrał 22 września w Studiu M im. SBB Radia Opole. Wojciech Pilichowski promował najnowszy album „Conjunction”. Płyta powstała z udziałem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »