Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » Weekend w Opolu i Małujowicach [ZDJĘCIA]
2022-07-23, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

Weekend w Opolu i Małujowicach [ZDJĘCIA]

Andrzej Hamada na ulicy Książąt Opolskich w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Andrzej Hamada na ulicy Książąt Opolskich w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Do turystyki regionalnej będziemy dziś zachęcali radiowych obieżyświatów. Dlatego m.in. wyjaśnimy dlaczego jutro, w niedzielę (24.07), warto odwiedzić Małujowice, gdzie w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, będziemy mogli zobaczyć najwięcej zachowanych średniowiecznych polichromii.

Znajdujące się tam o tematyce biblijnej obrazy najlepiej oglądać z przewodnikiem. I taką propozycję przyjął, od organizatorów jutrzejszego Festynu Świętego Jakuba w Małujowicach, Tadeusz Jurek, brzeski krajoznawca, popularyzator historii Ziemi Brzeskiej, autor przewodnika o Małujowicach, uznany jako autorytet i najlepszy znawca Szlaku Polichromii Brzeskich. Więcej o małujowickim festynie powiemy w drugiej części audycji, bo najpierw, za sprawą radiowej wyobraźni, przeniesiemy się Opola, gdzie na opolskim Rynku, pasjonatów historii regionu, już wypatruje Andrzej Hamada, znany słuchaczom magazynu Obieżyświat i czytelnikom najlepszego czasopisma uniwersyteckiego „INDEX”, nestor polskich architektów, który dziś zaprasza na spacer ulicą Książąt Opolskich.

Zobacz także

2022-09-24, godz. 06:40 Spacerkiem przez Strzelce Opolskie... [ZDJĘCIA] Pragnąc zachęcić do aktywnego poznawania historii naszego regionu dziś o najstarszych strzeleckich zabytkach opowie Henryk Mielcarz, geograf, przewodnik terenowy… » więcej 2022-09-17, godz. 06:40 Św. Roch - na szlaku drewnianego budownictwa sakralnego [ZDJĘCIA] W ubiegłym tygodniu, promując dobrzeńskie imprezy organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego obiecaliśmy, że do Dobrzenia Wielkiego jeszcze… » więcej 2022-09-10, godz. 06:40 W Dobrzeniu Wielkim - o tradycji i historii [ZDJĘCIA] Sporo imprez będzie się odbywało w ten weekend. A to za sprawą Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Np. w Dobrzeniu Wielkim m.in. warsztaty haftu… » więcej 2022-09-03, godz. 06:45 W krainie spiżowego strzelca [ZDJĘCIA] Za sprawą radiowej wyobraźni w krainie spiżowego strzelca, czyli w Strzelcach Opolskich, będziemy zachęcać do poznania zabytków tego miasta. Tym bardziej… » więcej 2022-08-27, godz. 06:40 Nie tylko o Szybowicach... [ZDJĘCIA] Franciszek Dendewicz, instruktor krajoznawstwa regionu, wiceprezes prudnickiego oddziału PTTK Sudety Wschodnie, szukających ciekawych szlaków w rejonie Gór… » więcej 2022-08-20, godz. 06:40 Weekend w Jakubowicach i Nowej Kuźni [ZDJĘCIA] Dziś po raz kolejny odwołamy się do jakże aktualnej frazy 19.wiecznego polskiego poety i pedagoga, Stanisława Jachowicza „ cudze chwalicie, swego nie znacie”… » więcej 2022-08-13, godz. 06:40 Skarby jemielnickiej świątyni [ZDJĘCIA] Radiowych obieżyświatów odwiedzających najodleglejsze zakątki świata, którzy nie mieli okazji być w jemielnickim kościele, będącym perłą zespołu… » więcej 2022-08-06, godz. 06:40 Na turystycznym Szlaku Cysterskim, w Jemielnicy [ZDJĘCIA] Dziś odwiedzimy urokliwą miejscowość przy drodze wojewódzkiej nr 426, położoną we wschodniej części województwa opolskiego, w powiecie strzeleckim… » więcej 2022-07-30, godz. 06:40 Podróż nie tylko do Hiszpanii [ZDJĘCIA] Dzisiejsze wydanie magazynu Obieżyświat rozpoczniemy od relacji z Hiszpanii, bo tam właśnie przez pół roku przebywała, w ramach programu Erasmus +, Karolina… » więcej 2022-07-23, godz. 06:40 Weekend w Opolu i Małujowicach [ZDJĘCIA] Do turystyki regionalnej będziemy dziś zachęcali radiowych obieżyświatów. Dlatego m.in. wyjaśnimy dlaczego jutro, w niedzielę (24.07), warto odwiedzić… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »