Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » W Mosznej - wśród kwitnących azalii [ZDJĘCIA]
2021-05-15, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

W Mosznej - wśród kwitnących azalii [ZDJĘCIA]

Azalie przed zamkiem w Mosznej [fot. archiwum Moszna Zamek]
Azalie przed zamkiem w Mosznej [fot. archiwum Moszna Zamek]
W Mosznej już zakwitły azalie! W tym roku nieco później, gdyż wiosenna aura była nieco kapryśna… A może te ulubione przez nas piękne, dekoracyjne krzewy, symbolizujące nie tylko elegancję i bogactwo, ale też i szlachetność, miłość oraz życzliwość, specjalnie czekały na ceremonię otwarcia Muzycznego Święta Kwitnących Azalii? Tym bardziej, że partnerem festiwalu jest właśnie Radio Opole?
Rozpoczynający się dziś, po raz 37. festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego zainauguruje galowy koncert „Od baraku do współczesności - wokalny recital mistrzowski”. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjechać do Mosznej – nic straconego; Radio Opole, oprócz bezpośredniej transmisji koncertu o godz. 18-tej , przygotowało również dużo ciekawych – i nie tylko muzycznych – relacji, o których szczegółowo informujemy na radiowej stronie internetowej i w zapowiedziach programowych.
Tymczasem w oczekiwaniu na koncert galowy i bezpośrednie relacje z Mosznej, wspólnie z Piotrem Kołkiem, przewodnikiem po Zamku w Mosznej, zapraszamy na wiosenny spacer do parku.

Zobacz także

2021-06-12, godz. 06:40 Opolski Świstak na górskich szlakach [ZDJĘCIA] Szukających wyjątkowych, mistycznych miejsc, stwarzających możliwość okrywania nie tylko urzekających widoków czy dzikiej przyrody, ale także … siebie… » więcej 2021-06-05, godz. 06:40 Wśród lawendowych pól i antycznych zabytków.... [ZDJĘCIA] Kolejnym etapem naszej podróży po Francji będzie region słynący z lawendowych pól i gajów oliwnych oraz znakomitego wina. Stanowiący inspirację dla wielu… » więcej 2021-05-29, godz. 06:40 W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA] W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni… » więcej 2021-05-22, godz. 06:40 W muzyczną podróż z Korneliuszem Wiatrem [ZDJĘCIA] Do grona radiowych obieżyświatów dołączył Korneliusz Wiatr, którego w ubiegłą sobotę, wraz z uczniami ze Szkoły Muzycznej w Oleśnie, oklaskiwaliśmy… » więcej 2021-05-15, godz. 06:40 W Mosznej - wśród kwitnących azalii [ZDJĘCIA] W Mosznej już zakwitły azalie! W tym roku nieco później, gdyż wiosenna aura była nieco kapryśna… A może te ulubione przez nas piękne, dekoracyjne krzewy… » więcej 2021-05-08, godz. 06:40 Do Armenii - z Renatą Matusiak [ZDJĘCIA] Renata Matusiak, autorka wielu ciekawych relacji z różnych stron świata prezentowanych m.in. w magazynie Obieżyświat i czasopiśmie Poznaj Świat, znana jako… » więcej 2021-04-24, godz. 06:40 Śladami opolskich architektów [ZDJĘCIA] Autor książek „Architektura wpisana w dzieje miasta” oraz „Architektoniczne ABC Opola”, a także wielu artykułów, ostatnio publikowanych w czasopiśmie… » więcej 2021-04-17, godz. 06:40 Podróże małe i duże…Uganda i Mikolin [ZDJĘCIA] Niestrudzony obserwator przyrody, Jan Łukasiewicz, zachęcając do wiosennych wędrówek opowie dziś o leśnych trębaczach, a także twórcach misternych gniazd… » więcej 2021-04-10, godz. 06:40 Uganda - perła Afryki [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk, geograf i ekonomista, dyrektor Instytutu Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Opolskim… » więcej 2021-04-03, godz. 06:40 Wiosna w opolskim ogrodzie zoologicznym [ZDJĘCIA] Przed laty, gdy tylko w wielkanocny poniedziałek pogoda zachęcała do spacerów, najczęściej odwiedzaliśmy Wyspę Bolko i opolski ogród zoologiczny. Tak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »