Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-07-30, 14:09 Autor: Radio Opole

Herbert Czaja o tym, że rolnicy lubią zrzędzić i o tym, że mieliby mniej powodów do narzekania, gdyby głosowali w wyborach (na przykład na prezesów izb rolniczych)

- Jak raz miałem rekordowe zbiory na poziomie 8 ton z hektara, to muszę przyznać, że jak potem były niższe, to narzekałem, że tym razem nie wyszło - stwierdził w Loży Radiowej Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej, pytany o to, czemu środowiska rolnicze właściwie zawsze, bo i przed i po wejściu do Unii, narzekają, że produkcja jest nieopłacalna, pogoda niedobra a przepisy nieżyciowe.

Herbert CzajaTym razem polscy rolnicy mieli okazję ponarzekać na spotkaniu z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, który spotkał się z prezesami izb rolniczych zaraz po tym, jak wybrali na swojego lidera prezesa izby mazowieckiej Wiktora Szmulewicza. Rozmawiano między innymi o rekordowo niskich cenach skupu czarnej porzeczki (zdaniem Sawickiego, część plantacji trzeba po prostu zlikwidować), narzekano także na suszę oraz sam0orządowców, którzy podobno uchylają się od obowiązku powołania zespołów mających oszacować straty wywołane suszą. Jak mówi Czaja, na Opolszczyźnie zachował się tak między innymi burmistrz Krapkowic, a izba interweniowała już u wojewody opolskiego.

- Minister Sawicki jednoznacznie stwierdził, że wójtowie i burmistrzowie mają obowiązek powoływania takich zespołów, w razie problemów mamy interweniować w Warszawie - stwierdził nasz gość.

Prezesa Czaję pytaliśmy także o wyborcze plany. Dziś jest wojewódzkim radnym Mniejszości Niemieckiej, teraz nie wyklucza startu w wyborach do Senatu, choć nie w okręgu, w którym mieszka (tam podobno MN ma innych kandydatów do wyboru), ale w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski.

- Najważniejsze, żeby rolnicy poszli głosować - stwierdził. - W Niemczech, choćby w naszym partnerskim landzie, prezesi samorządu rolniczego często są posłami. Dlaczego mają nami rządzić tylko nauczyciele i lekarze? - pytał retorycznie.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2015-10-26, godz. 16:30, Wiadomości z regionu Witold Zembaczyński jako poseł nie podniesie ręki za zmianą konstytucji Witold Zembaczyński - wygrany w wyborach do Sejmu z list Nowoczesnej przekonuje, że będzie forsował pomysły, które przedstawił w swojej kampanii wyborczej. Zagłosowało na niego 12 699 osób i dzięki temu zadebiutuje w roli parla… » więcej 2015-10-26, godz. 16:00, Wiadomości z regionu Rekordowe poparcie dla Czerwińskiego do Senatu, Okrągły w Sejmie nie będzie W kolejnej kadencji Prudnik nadal będzie miał parlamentarzystę. Po raz pierwszy będzie to jednak senator. Został nim Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości. Do Sejmu nie dostała się natomiast zasiadająca tam przez dwie kadencje… » więcej 2015-10-26, godz. 15:40, Wiadomości z regionu Rajmund Miller nadal posłem PO. "Popełniliśmy błędy" 8.565 głosów - tylu wyborców zagłosowało na Rajmunda Millera (PO), co daje mu poselski mandat także w tej kadencji. W Radiu Opole powiedział, że nadal chce pracować dla rozwoju regionu. Buduje się już obwodnica Nysy, ale pozostała… » więcej 2015-10-26, godz. 14:45, Wiadomości z regionu Ludowcy zaskoczeni słabym wynikiem. Krajczy: Mogły decydować głosy nieważne Norbert Krajczy nie kryje zaskoczenia osiągniętym wynikiem w wyborach parlamentarnych. Kandydat walczył o głosy z drugiej pozycji do Sejmu z list Polskiego Stronnictwa Ludowego. » więcej 2015-10-26, godz. 11:52, Wiadomości z regionu Głosowanie w liczbach bezwzględnych [WYNIKI NIEOFICJALNE] Do urn poszło 338 248 uprawnionych do głosowania mieszkańców Opolszczyzny, frekwencja wyniosła więc 43,12%. Najwięcej - bo 27,77% - Opolan poparło Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska, która do tej pory wygrywała wybory… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »