Wybory Parlamentarne 2015
Radio Opole » Wybory Parlamentarne 2015 » Wybory Parlamentarne 2015

Wybory Parlamentarne 2015

2015-07-30, 14:09 Autor: Radio Opole

Herbert Czaja o tym, że rolnicy lubią zrzędzić i o tym, że mieliby mniej powodów do narzekania, gdyby głosowali w wyborach (na przykład na prezesów izb rolniczych)

- Jak raz miałem rekordowe zbiory na poziomie 8 ton z hektara, to muszę przyznać, że jak potem były niższe, to narzekałem, że tym razem nie wyszło - stwierdził w Loży Radiowej Herbert Czaja, prezes opolskiej Izby Rolniczej, pytany o to, czemu środowiska rolnicze właściwie zawsze, bo i przed i po wejściu do Unii, narzekają, że produkcja jest nieopłacalna, pogoda niedobra a przepisy nieżyciowe.

Herbert CzajaTym razem polscy rolnicy mieli okazję ponarzekać na spotkaniu z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim, który spotkał się z prezesami izb rolniczych zaraz po tym, jak wybrali na swojego lidera prezesa izby mazowieckiej Wiktora Szmulewicza. Rozmawiano między innymi o rekordowo niskich cenach skupu czarnej porzeczki (zdaniem Sawickiego, część plantacji trzeba po prostu zlikwidować), narzekano także na suszę oraz sam0orządowców, którzy podobno uchylają się od obowiązku powołania zespołów mających oszacować straty wywołane suszą. Jak mówi Czaja, na Opolszczyźnie zachował się tak między innymi burmistrz Krapkowic, a izba interweniowała już u wojewody opolskiego.

- Minister Sawicki jednoznacznie stwierdził, że wójtowie i burmistrzowie mają obowiązek powoływania takich zespołów, w razie problemów mamy interweniować w Warszawie - stwierdził nasz gość.

Prezesa Czaję pytaliśmy także o wyborcze plany. Dziś jest wojewódzkim radnym Mniejszości Niemieckiej, teraz nie wyklucza startu w wyborach do Senatu, choć nie w okręgu, w którym mieszka (tam podobno MN ma innych kandydatów do wyboru), ale w okręgu obejmującym Opole i powiat opolski.

- Najważniejsze, żeby rolnicy poszli głosować - stwierdził. - W Niemczech, choćby w naszym partnerskim landzie, prezesi samorządu rolniczego często są posłami. Dlaczego mają nami rządzić tylko nauczyciele i lekarze? - pytał retorycznie.

Posłuchajcie:

Zobacz także

2015-10-07, godz. 13:50, Wiadomości z regionu Komitety będą przekonywać do głosowania na swoich kandydatów. Bezpłatnie Bezpłatne audycje dla komitetów wyborczych kandydatów do Sejmu i Senatu zrównują ich szanse w dotarciu do wyborców. W studiu 'M' Radia Opole elektroniczny system zadecydował o kolejności i czasie emisji spotów wyborczych. » więcej 2015-10-07, godz. 13:46, Wiadomości z regionu Angelika Borys popiera Marcina Ociepę i dziękuje mu za pomoc Angelika Borys, była przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi popiera Marcina Ociepę, kandydata na senatora startującego pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości. Na konferencji prasowej przypominała, jak Ociepa pomagał Polakom na… » więcej 2015-10-06, godz. 17:00, Wiadomości z regionu Bezpartyjny kandydat do Senatu: Młodzież to nasza przyszłość Likwidacja gimnazjów, powiązanie szkolnictwa zawodowego z zakładami pracy i bezpłatne żłobki oraz przedszkola. To postulaty Łukasza Denysa, bezpartyjnego kandydata do Senatu w okręgu 52 (Opole i powiat opolski). » więcej 2015-10-06, godz. 11:00, Wiadomości z regionu Druga debata senacka już w piątek o 20:00 Radio Opole wraz TVP Opole zapraszają do słuchania i oglądania przedwyborczych debat 'Wybory 2015 - Debaty Regionalne'. Katarzyna Oborska-Marciniak i Marek Świercz rozmawiają z opolskimi kandydatami do Sejmu i Senatu RP. Druga z czterech… » więcej 2015-10-05, godz. 13:44, Publicystyka w Radiu Opole Witold Zembaczyński i Jarosław Grzegorzak o zamachu prawicy na Opolszczyznę, niższych podatkach i ukróceniu biegunki legislacyjnej - Nie jesteśmy żadnymi banksterami i żadni bankowcy nas nie finansują - przekonywali w Loży Radiowej Witold Zembaczyński i Jarosław Grzegorzak, numer pierwszy i drugi na opolskiej liście kandydatów do Sejmu komitetu Nowoczesna Ryszarda… » więcej
38394041424344
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »