Radio Opole » Patronaty - polecamy
2024-04-16, 11:48 Autor: Agnieszka Lubczańska

Na co w tym tygodniu zaprasza Muzeum Śląska Opolskiego?

Spotkanie z prof. Janem Kotuszem już w czwartek (18.04) w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. materiały nadesłane przez MŚO]
Spotkanie z prof. Janem Kotuszem już w czwartek (18.04) w Muzeum Śląska Opolskiego [fot. materiały nadesłane przez MŚO]
W czwartek (18.04) spotkanie ze znanym ichtiologiem, a w sobotę (20.04) zajęcia dla dzieci i III Spotkanie Opolskich Regionalistów - to wydarzenia zaplanowane na ten tydzień w Muzeum Śląska Opolskiego.
Spotkanie z wybitnym biologiem, dr. hab. prof. UWR Janem Kotuszem już w najbliższy czwartek (18.04) o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Będzie to gratka dla wszystkich osób zainteresowanych zgłębieniem wiedzy na temat biologii ryb oraz wyzwań związanych z ochroną środowiska wodnego. Profesor jest dyrektorem Muzeum Przyrodniczego Uniwersytetu Wrocławskiego i autorytetem w dziedzinie ichtiologii oraz ochrony środowiska wodnego. Jednym z tematów spotkania będzie problem inwazyjnych gatunków ryb w Polsce. Jak wynika z najnowszych danych, aż 26,4% gatunków ryb w Polsce stanowią gatunki obcego pochodzenia.

Dowiedz się więcej.

Warsztaty dla najmłodszych

W sobotę (20.04) o godz. 12:00 muzeum zaprasza na kolejne spotkanie warsztatowe dla najmłodszych. Wyjątkowo odbędzie się ono w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego przy ul. Ozimskiej 10.

W pierwszej części spotkania dzieci przyjrzą się malarstwu Janusza Lewandowskiego pełnego skrzydlatych postaci: pegazów, aniołów czy harpii. W części warsztatowej wykonają uskrzydlony, trójwymiarowy obraz. Warsztaty muzealne są częścią programu towarzyszącego wystawie "Janusz Lewandowski. Malarstwo" z cyklu Laureaci Nagrody im. Jana Cybisa. Bilety od 10 zł dostępne w kasie i na stronie muzeum.

Dowiedz się więcej.

III Spotkanie Opolskich Regionalistów

III Spotkanie Opolskich Regionalistów to wydarzenie skierowane do wszystkich pasjonatów historii lokalnej. Tym razem będzie kontynuowana tematyka związaną z merytorycznym i promocyjnym wsparciem izb regionalnych, kładąc akcent na upamiętnienie 20.lecia uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej.

Wykłady przybliżą problematykę związaną z zabytkami etnograficznymi wchodzącymi w skład kolekcji izb regionalnych regionu Opola. Wykład wygłosi także dr Koryna Dylewska – zastępca kierownika Działu Programów Wsparcia Finansowego – Narodowy Instytut Muzeów. Spotkanie zakończy wyjazd studyjny do Heimatmuseum - Farskiej Stodoły w Biedrzychowicach. Na wyjazd do Biedrzychowic brak już wolnych miejsc.

Dowiedz się więcej.

Wystawy czasowe

Do tego cały czas są jeszcze dostępne dla zwiedzających wystawy czasowe Muzeum Śląska Opolskiego, czyli „Solenie kury. Wieś widziana oczami Eugeniusza Marca", „OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski” oraz „Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski” oraz jeszcze tylko do 24 kwietnia można oglądać wystawę "Janusz Lewandowski. Malarstwo” z cyklu „Laureaci Nagrody im. J. Cybisa”.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez muzeum.

Patronaty - polecamy

2024-05-29, godz. 11:00 VI Marsz Równości w Opolu już w sobotę „Moja Era” to hasło przewodnie VI Marszu Równości, który w najbliższą sobotę (01.06) przejdzie ulicami Opola. Start o godz. 13:00 spod Teatru im. Jana… » więcej 2024-05-29, godz. 10:07 "Marek Jackowski. Głośniej! Historia twórcy Maanamu" – spotkanie z autorką biografii już dziś w MBP Autorka wielu bestsellerowych biografii Anna Kamińska przyjedzie do Opola ze swoją najnowszą książką, w której wzięła na warsztat życiorys jednej z najważniejszych… » więcej 2024-05-29, godz. 09:00 Gwiazdy polskiej sceny muzycznej zawitają do Ozimka W sobotę (01.06) Kasia Kowalska i Czesław Mozil, a w niedzielę (02.06) Dawid Kwiatkowski wystąpią na Dniach Ozimka. - Atrakcji będzie mnóstwo między innymi:… » więcej 2024-05-28, godz. 15:45 Wyjątkowa podróż najmłodszych z POLREGIO szlakiem Karlika i Karolinki Już w najbliższą środę (29.05) do Gogolina pociągiem POLREGIO przyjedzie grupa małych podróżników. Wycieczka adresowana jest do zorganizowanej grupy… » więcej 2024-05-28, godz. 09:44 Artyści z różnych stron świata pokażą swoje prace na jednej wystawie - wernisaż już w piątek Co cennego w malarstwie można zaoferować współczesnemu odbiorcy? Strzelecki Ośrodek Kultury zaprasza już w najbliższy piątek (31.05) na otwarcie międzynarodowej… » więcej 2024-05-28, godz. 08:46 Święto Województwa Opolskiego w pierwszy weekend czerwca w Mosznej Urząd marszałkowski zaprasza wszystkich mieszkańców regionu do wspólnej zabawy w pierwszy weekend czerwca w parku przy Zamku w Mosznej. Z okazji Święta… » więcej 2024-05-27, godz. 16:48 Lady Pank, T.Love i Żabson gwiazdami Dni Ziemi Strzeleckiej Lady Pank, T.Love z Muńkiem Staszczykiem i raper Żabson - to gwiazdy tegorocznych Dni Ziemi Strzeleckiej. Impreza w Parku Renardów odbędzie się w pierwszy… » więcej 2024-05-27, godz. 10:39 Przed nami XXI Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. C.M. von Webera Już w najbliższy czwartek (30.05) rusza XXI Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów imienia Carla Marii von Webera w Pokoju. Wydarzenie o godzinie 16:00… » więcej 2024-05-27, godz. 09:08 61. KFPP - zobacz program i słuchaj Radia Opole! 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w piątek (31.05) i potrwa 3 dni. W programie pięć koncertów i Kabareton − wszystko będziemy… » więcej 2024-05-23, godz. 11:00 Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ obchodzi 25-lecie W najbliższy poniedziałek (27.05) na pl. Wolności w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »