Radio Opole » Patronaty - polecamy
2023-01-12, 12:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wyjątkowe koncerty w najbliższy weekend w Filharmonii Opolskiej

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera [fot. Barbara Tyslik]
Koncert kolęd na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu Macieja Małeckiego to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższą sobotę (14.01). koncert rozpocznie się o godz. 10:00! Z kolei w niedzielę (15.01) w Klubie Muzycznym świąteczno-zimowy jazz zaprezentuje Łukasz Szuba Quartet. Początek o godz. 18:00.

Cicha noc. Koncert kolęd

Podczas koncertu „Cicha noc” wystąpi Orkiestra Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją Przemysława Neumanna, a chór pod czujnym uchem Tadeusza Eckerta. Kolędy zaśpiewa sporanistka Magdalena Drozd, która obecnie na stałe związana jest z Chórem Filharmonii Krakowskiej oraz z Chórem Polskiego Radia, z którymi uczestniczy w wielu prestiżowych festiwalach, takich jak m.in. Opera Rara, Sacrum Profanum, czy Warszawska Jesień. W repertuarze twórcze opracowania kolęd dokonane przez Macieja Małeckiego.


- Zadanie było niełatwe, istnieją bowiem dziesiątki różnych opracowań i trudno coś oryginalnego dodać od siebie, by nie zatracić ducha pięknych polskich śpiewów bożonarodzeniowych – pisze autor.

Więcej informacji o koncercie tu: https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/cicha-noc/
Zobacz: Bilety

Łukasz Szuba Quartet – świąteczno-zimowy jazz

Z kolei w niedzielę (15.01) za sprawą koncertu kwartetu Łukasza Szuby usłyszymy najbardziej rozpoznawalne standardy jazzowe opowiadające o świętach i zimie. Pojawią się m.in. utwory Franka Sinatry czy Nat King Cole’a, ale nie zabraknie także polskiego repertuaru z zimowym akcentem.
Zobacz: Bilety
Plakat koncertu 'Cicha noc'
Plakat koncertu Łukasz Szuba Quartet – świąteczno-zimowy jazz

Patronaty - polecamy

2023-05-30, godz. 11:34 7. Festiwal Książki w Opolu - sprawdź program, wybierz coś dla siebie i przyjdź! Spotkania autorskie, warsztaty i koncerty, a do tego mnóstwo stoisk, gdzie swoją ofertę zaprezentuje 100 wydawnictw - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu… » więcej 2023-05-29, godz. 16:25 Czerwiec ze sztuką i naturą - zobacz, co się szykuje w ramach Festiwalu Wyspy Bolko! Trudno mieszkając w Opolu, nie znać tego miejsca: Wyspa Bolko. Na mapie miasta miejsce to wyjątkowe - to tu podziwiamy stuletnie drzewa, odpoczywamy nad stawkiem… » więcej 2023-05-29, godz. 14:50 ZSZ im. Stanisława Staszica w Opolu świętuje 70-lecie Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Główne uroczystości z tej okazji odbędą się już w najbliższą… » więcej 2023-05-29, godz. 13:51 Targi Książki Nad Odrą już 6 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle stanie się na jeden dzień opolską stolicą literatury. Festiwal literacki połączony z targami książki i dodatkowymi atrakcjami szykuje… » więcej 2023-05-29, godz. 12:19 W sporcie pożarniczym zmierzą się drużyny OSP na boiskach Wołczyna Wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, pożarniczy tor przeszkód, sztafeta pożarnicza czy pożarnicze ćwiczenie bojowe - to konkurencje, które rozegrane zostaną… » więcej 2023-05-29, godz. 11:20 IX Polskie Dni Montessori w Opolu Już w najbliższy weekend (02-04.06) odbędą się w Opolu IX Polskie Dni Montessori. To wydarzenie adresowane do pedagogów, nauczycieli, pracowników i studentów… » więcej 2023-05-26, godz. 14:15 Twórcy ludowi i rzemieślnicy zjadą w pierwszy weekend czerwca do Prudnika Trzydniowa prezentacja rękodzieła i rzemiosła artystycznego - malarstwa, rzeźby, garncarstwa, metaloplastyki, koronkarstwa, haftu, biżuterii i wielu innych… » więcej 2023-05-26, godz. 10:31 Grupy Rekonstrukcji Historycznej spotkają się na zlocie w Nysie W pierwszy weekend czerwca (02-04.06) w Reducie Kardynalskiej w Nysie (ul. Wyspiańskiego) odbędzie się Ogólnopolski Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej. Trwają… » więcej 2023-05-26, godz. 09:28 Piosenki z repertuaru Anny Jantar, Andrzeja Zauchy i Jarosława Kukulskiego zabrzmią w Komprachcicach Jeszcze tylko do poniedziałku (29.05) do godz. 12:00 przyjmowane są zgłoszenia chętnych wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki 'Wciąż… » więcej 2023-05-25, godz. 16:50 XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023 To jeden z najważniejszych festiwali poświęconych piosence artystycznej w Polsce. Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »