Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-11-05, 16:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gala V Festiwalu Artystycznego "Tobie Polsko" już w czwartek w Krasiejowie

Eliminacje do XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko w Olszance [fot. Daniel Klimczak]
Eliminacje do XXV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko w Olszance [fot. Daniel Klimczak]
Ilością i zakresem zgłoszeń chęci uczestnictwa w V Festiwalu Artystycznym „Tobie Polsko” organizatorzy byli w tym roku zaskoczeni. Laureatów już znamy, a o przyznanych miejscach lub wyróżnieniach „wybrańcy” dowiedzą się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w najbliższy czwartek (10.11) w sali kinowej Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Gala rozpocznie się o godz. 16:00.

Organizatorzy wydarzenia, które odbywa się już po raz piąty, chcą zaszczepić młodym ludziom - od najmłodszych lat - ducha patriotyzmu. Piosenki, wiersze i obrazy mają pokazać piękno walecznego kraju, rozbudzić miłość do Ojczyzny oraz pasję do kultury. Inicjatywa ma także zwrócić uwagę młodych ludzi na szacunek do drugiego człowieka.


W tym roku spośród 39 zgłoszeń wokalnych, jury w składzie Karol Kukowka – artysta, wokalista, Jan Konopka - muzyk, autor tekstów i Katarzyna Jackowska - animatorka kultury wyłoniło następujących laureatów V Festiwalu Patriotycznego „Tobie Polsko”:

 • PlakatMateusz Antosik,
 • Celina Berini,
 • Lena Bryja,
 • Anna Chmura,
 • Marlena Feliks,
 • Zofia Furmańska,
 • Hanna Golec,
 • Julia Imielska,
 • Lena Kaczmarczyk,
 • Amelia Kosiedowska,
 • Sara Libera,
 • Lena Mannsfeld,
 • Melania Muc,
 • Paulina Paluszczak,
 • Anastazja Szalek,
 • Witold Szczemirski,
 • Anna Trytko,
 • Aurelia Wójcik.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Talentów „Akces”. Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym. Szczegółowe informacje o V Festiwalu Artystyczny "Tobie Polsko" dostępne są na stronie: www.stowarzyszenie-akces.pl.

Plakat

Patronaty - polecamy

2023-01-26, godz. 10:54 III Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - można już zgłaszać kandydatury Stowarzyszenie „Pieśni spod żagli” zaprasza opolskich żeglarzy, wodniaków oraz sympatyków szant do wzięcia udziału w III Opolskim Plebiscycie Żeglarskim… » więcej 2023-01-26, godz. 09:15 Kolędowanie dzieci dla chorej Marty już w niedzielę W najbliższą niedzielę (29.01) odbędzie się koncert zatytułowany „Jezuskowe kolędowanie dzieci dla Marty”. Początek o godz. 14:30 w Kościele pod wezwaniem… » więcej 2023-01-24, godz. 18:50 Nie widzieliście jeszcze wystawy Andrzeja Tobisa w GSW w Opolu? To ostatnia okazja! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na wydarzenia w ostatnim tygodniu trwania wystawy Andrzeja Tobisa „Ruch Polski wokół Słońca”. Wystawę można… » więcej 2023-01-19, godz. 11:50 Czy harmonia społeczna jest możliwa? Spotkanie z prof. W. Julianem Korab-Karpowiczem Filozof i myśliciel polityczny, profesor Uniwersytetu Opolskiego, laureat plebiscytu Osobowość Roku 2020 w kategorii Nauka, autor m.in. książki pt. „Harmonia… » więcej 2023-01-19, godz. 10:54 Zagrają w Nysie na szczytny cel. Bilety-cegiełki dostępne od dziś Wsparcie Nyskiego Hospicjum, wsparcie dzieci z chorobami nowotworowymi, promowanie uzdolnionej artystycznie młodzieży, a do tego umożliwienie wszystkim zainteresowanym… » więcej 2023-01-18, godz. 14:48 Kampania "Pamiętajmy 22 stycznia" W tym roku mija 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Kampania „Pamiętajmy 22 stycznia” to propozycja Fundacji 1863.pl, by pamiętać o wybuchu tego… » więcej 2023-01-17, godz. 17:35 II Zmrożona Połówka dookoła Jeziora Turawskiego Ostatnie wolne miejsca zostały dla chętnych uczestniczenia w biegu II Zmrożona Połówka. Jego dystans to 21 km, a jego trasa to jedna pętla wokół Jeziora… » więcej 2023-01-17, godz. 12:04 Koncert "W kole kolędujemy" już w sobotę Stowarzyszenie „Opolszczyzna Śpiewa” zaprasza w najbliższą sobotę (21.01) na XVI Koncert „W kole kolędujmy”. Swoje występy szykuje 8 grup - zespołów… » więcej 2023-01-17, godz. 11:23 Camerton z koncertem kolęd, a dla wnucząt warsztaty - propozycje MŚO z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka Muzyczna podróż do krainy pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu Męskiego Zespołu Estradowego Towarzystwa Przyjaciół Opola Camerton - to propozycja… » więcej 2023-01-16, godz. 12:22 Kobiety, badajmy się i bądźmy zdrowe! Akcja "Pink Lips" w Opolu Ruszył Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Z tej okazji studenci opolskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »