Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-09-14, 11:47 Autor: Agnieszka Lubczańska

MZK Opole zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni

Autobusy MZK Opole [fot. Katarzyna Doros]
Autobusy MZK Opole [fot. Katarzyna Doros]
Po raz kolejny MZK w Opolu otwiera swoje bramy i zaprasza na Dzień Otwarty Zajezdni. Będzie można nie tylko zwiedzić bazę, ale także z bliska przyjrzeć się najnowszym we flocie autobusom elektrycznym, poznać tajniki pracy dyspozytora i kierowcy, czy też spróbować obsłużyć holownik. To wszystko już najbliższą sobotę (17.09). Wszystko rozpocznie się o godz. 17:00.

Co w programie Dnia Otwartego Zajezdni?

Miłośnicy motoryzacji i komunikacji miejskiej będą mogli usiąść w kabinie kierowcy, zobaczyć, jak z góry wygląda autobus elektryczny. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce i specjalne animacje. Miłośnicy jednośladów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w mobilnym miasteczku rowerowym opolskiej Straży Miejskiej. Z kolei strażacy ochotnicy opowiedzą o swoich działaniach, zaprezentują sprzęt i pokażą jak wygląda gaszenie pożaru.

Organizatorzy mają też prośbę do odwiedzających, że jeżeli posiadają skasowane bilety jednorazowe, by go ze sobą zabrać. Jeden z miłośników komunikacji miejskiej z Opola chce stworzyć najdłuższy ciąg biletów. Zbiórka ma zakończyć się w przyszłym roku. Obecnie udało się zebrać około 19 i pół 5 tysiąca biletów. Każdy może dołożyć swoją „cegiełkę”.

Data organizacji Dnia Otwartego nie jest przypadkowa – od 16 września trwać będzie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W tym roku pod hasłem: „Lepsze połączenia”. MZK chce uświadomić wszystkim odwiedzającym, że korzystanie z komunikacji miejskiej to pierwszy krok do czystszego powietrza, zmniejszenia emisji CO2, a także zniwelowania zbyt dużego natężenia ruchu w miastach.


Jak dojechać na miejsce?


Na miejsce, czyli do zajezdni przy ul. Luboszyckiej 19, będzie można dojechać liniami specjalnymi S1 i S2. Trasa linii S1 będzie biegła od przystanku „Witosa-Wygonowa” przez Malinkę (zatrzyma się m.in. ma ul. Częstochowskiej, Ozimskiej), osiedle Armii Krajowej (przystanki przy ul. Pużaka), ulicą Sosnkowskiego przez osiedle Chabrów, aż do zajezdni. Linia S2 swoją trasę zacznie od przystanku Dambonia-Pętla. Potem pojedzie przez Zaodrze (m.in. przystanki: „Niemodlińska-Szkoła” i „Spychalskiego”), centrum miasta (zatrzyma się m.in. przy Dworcu Głównym, na ul. Reymonta i przy placu Kopernika, obok Solarisa) i potem ulicą Luboszycką aż do zajezdni. Linia S2 pojedzie trasą od przystanku.


Po zakończeniu wydarzenia tymi liniami będzie można wrócić do domu. Dla zmotoryzowanych udostępniony będzie parking od ul. Luboszyckiej.


Radio Opole dzień otwarty zajezdni MZK Opole objęło patronatem medialnym.


Plakat

Patronaty - polecamy

2022-12-05, godz. 17:11 Finał VI Festiwalu Artystycznego "Jesteśmy tacy sami" już w środę w filharmonii To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych wokalistów - w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami. Organizatorem przedsięwzięcia - już… » więcej 2022-12-05, godz. 16:06 Turniej piłki nożnej "Rodzinne kibicowanie fair play" Halowy Turniej Piłkarski pod hasłem: 'Rodzinne kibicowanie fair play' zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę (11.12) w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej… » więcej 2022-12-05, godz. 14:33 Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego Już w najbliższą sobotę (10.12) w murach Uniwersytetu Opolskiego odbędzie się Zjazd Zimowy Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego. Spotkanie ma… » więcej 2022-12-05, godz. 13:15 Klub Toastmasters Opole obchodzi 10. urodziny Klub Mówców i Liderów - Toastmasters Opole świętuje 10-lecie powstania. Uroczyste świętowanie okrągłej rocznicy odbędzie się dziś (05.12) w Centrum… » więcej 2022-12-05, godz. 12:15 Wystawa "Okiem Janusza Preuhsa" od wtorku przed MBP w Opolu Kto nie zdążył obejrzeć tej wyjątkowej wystawy podczas Święta Karpia w Niemodlinie, nic straconego! Do 28 lutego wystawę przyrodniczych zdjęć Janusza… » więcej 2022-12-05, godz. 09:53 Zostań dawcą szpiku. Do 11 grudnia można rejestrować się na Uniwersytecie Opolskim 11 wydziałów Uniwersytetu Opolskiego i 3 jednostki Politechniki Opolskiej biorą udział w rozpoczynających się dziś (05.12) Dniach Dawców Szpiku. Rejestracja… » więcej 2022-12-02, godz. 14:36 Dworski Jarmark Świąteczny w Przydrożu Wielkim Dworski Jarmark Świąteczny zostanie otwarty 11 grudnia w Przydrożu Wielkim. To wydarzenie organizowane przy współudziale Gminy Korfantów, w jednym z najpiękniejszych… » więcej 2022-12-02, godz. 13:57 Memoriał trenera Edwarda Faciejewa Klub Judo AZS Opole i Uczniowski Klub Sportowy OKAY zapraszają na Memoriał Trenera Edwarda Faciejewa. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend (03-04.12)… » więcej 2022-12-01, godz. 17:16 Konferencja naukowo-szkoleniowa o uzależnieniach 'Uzależnienia - jeden problem, wiele perspektyw' - to tytuł konferencji naukowo-szkoleniowej, która odbędzie się w najbliższy piątek (02.12) na Uniwersytecie… » więcej 2022-11-30, godz. 15:55 Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych W piątek (02.12) w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki odbędzie się Festiwal Polskiej Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Początek o godz. 11:00… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »