Radio Opole » Patronaty - polecamy
2022-08-11, 16:01 Autor: Agnieszka Lubczańska

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej

Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
Koncerty, warsztaty i inne atrakcje już wkrótce w ramach „Opolskie gościnne” w Muzeum Wsi Opolskiej
W Muzeum Wsi Opolskiej w sobotę 20 sierpnia będzie można za darmo skorzystać z szeregu atrakcji i warsztatów oraz uczestniczyć w koncertach. Wszystko w ramach wydarzenia pod nazwą „Opolskie gościnne”. Start o godz. 12:30, finał ok. 18:00. Samo muzeum będzie czynne już od 10:00. Wstęp wolny! Wydarzenie ma być okazją, by Opolanie i mieszkający w regionie cudzoziemcy spotkali się podczas plenerowego wydarzenia pokazującego różne kultury. Ma być kolorowo, międzypokoleniowo, rodzinnie…
W Strefie Estrada będzie można posłuchać koncertów opolskich i zagranicznych artystów - pojawią się m.in. Magdalena MEG Krzemień, BalkanSpirit Project, Siołkowiczanki, Sławek Kusz i Ukraina, Mateusz Gędek oraz Natalia Gosztyła.

W Strefie Edu szykowane są różnego rodzaju warsztaty, np. z parzenia chińskiej herbaty, gry na bębnach afrykańskich, malowania opolskich wzorów. Uczyć będą m.in. przedstawiciele Instytutu Konfucjusza, muzycy z Ethnica Art, Opolskie Dziouchy. Z kolei muzealnicy w chałupach na terenie skansenu zaprezentują pokazy rękodzieła. W Strefie Zabawa nie zabraknie dmuchańców, konkursów i animacji dla dzieci, a w Strefie Smaków będzie okazja skosztowania pyszności z różnych stron świata.

Na miejscu będzie też możliwość zasięgnięcia przydatnych informacji na stoiskach partnerów wydarzenia, m.in. ZUS, PiP czy NFZ.

Wydarzenie organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy i działające w jego strukturach Centrum Integracji Cudzoziemców (mieszczące się przy ul. Damrota 7). Centrum Integracji Cudzoziemców od wiosny wspiera cudzoziemców mieszkających w regionie organizując m.in. kursy językowe, działalność doradczą, zlecając tłumaczenia dokumentów, współfinansując wypoczynek dzieci i młodzieży.

Radio Opole inicjatywę „Opolskie gościnne” objęło patronatem medialnym.

Dodajmy, że działalność CIC finansowana jest z projektu pn.: „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców” przewidziany do realizacji w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI) realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Plakat

Patronaty - polecamy

2022-10-07, godz. 19:33 Czy wśród pasjonatów pojazdów zabytkowych, mamy snajpera? Okaże się na Hubertus Classic 2 Rajd dla eleganckich załóg startujących w pojazdach zabytkowych, nawiązujący do tradycji jeździeckich i myśliwskich - to wydarzenie, na które w niedzielę… » więcej 2022-10-07, godz. 15:51 Polsko-czeska konferencja w Pradze na temat polityki energetycznej w Europie Środkowej już w środę w Pradze „Europa Środkowa wobec współczesnych wyzwań energetycznych” - to tytuł konferencji, podczas której eksperci, politycy i przedstawiciele spółek energetycznych… » więcej 2022-10-05, godz. 17:08 Ogólnopolska gala Lodołamacze 2022 już w czwartek w Warszawie W czwartek (06.10) na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2022, podczas której poznamy ogólnopolskich laureatów… » więcej 2022-10-05, godz. 15:58 Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę „I ślubuję Ci” - to hasło tegorocznych Marszów dla Życia i Rodziny. Marsze przejdą w różnych polskich miastach, w niedzielę (09.10) wydarzenie odbędzie… » więcej 2022-10-05, godz. 14:42 XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej XXIV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' to wydarzenie, na które w najbliższą sobotę (09.10) zaprasza Samorządowy… » więcej 2022-10-04, godz. 17:37 Festiwal Filmowy Opolskie Lamy w tym roku obchodzi 20. urodziny i zaprasza na ciekawe projekcje #nadzieja - to motyw przewodni największego wydarzenia filmowego w regionie, czyli Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. W tym roku odbywa się jego 'okrągła'… » więcej 2022-10-04, godz. 16:39 VII Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie… » więcej 2022-10-04, godz. 14:51 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim - zobacz, co w programie Już w najbliższy piątek (07.10) w Filharmonii Opolskiej odbędzie się oficjalna inauguracja 19. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Przez cały październik… » więcej 2022-10-04, godz. 14:04 XI Opolski Festiwal Gór już wkrótce To wydarzenie, które co roku udowadnia, że góry mogą łączyć również na nizinach. Gości ciekawe postaci, które eksplorują szczyty na swój własny… » więcej 2022-10-03, godz. 14:28 Obchody 78. rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza do udziału w obchodach 78. rocznicy przybycia pierwszego transportu Powstańców Warszawskich do Stalagu 344 Lamsdorf… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »