Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-11-05, 10:24 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” – PSM w Opolu zaprasza na wykład prof. Macieja Gołąba

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia. Program obchodów jubileuszu jest bardzo bogaty, a przed nami kolejne wydarzenie.
Mury opolskiej szkoły muzycznej odwiedzi prof. Maciej Gołąb, który poświęcił hymnowi Polski całą rozprawę naukową. Niebawem jego książka o Mazurku Dąbrowskiego ukaże się w druku.

Wykład prof. Maciej Gołąba „Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” odbędzie się 10.11.2021 r. (środa) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Początek o godz. 15:30. Wstęp jest wolny.


Ponadto, podczas spotkania uczniowie PSM I i II st. wykonają historyczne wersje hymnu. Będzie można usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego w wersji na skrzypce solo, na fortepian, na orkiestrę, a także na głosy ludzkie, fortepian i gitarę. Uczniowie zaśpiewają hymn Polski także po francusku i niemiecku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora.

Więcej na temat spotkania z prof. Maciejem Gołąbem i występu uczniów PSM I i II st. będzie można usłyszeć także w audycjach red. Małgorzaty Ślusarczyk.

Dodajmy, że Radio Opole objęło zarówno to wydarzenie, jak i jubileusz 75-lecia szkoły muzycznej patronatem medialnym. O kolejnych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

„Na jaką melodię Józef Wybicki śpiewał Mazurka Dąbrowskiego?” – PSM w Opolu zaprasza na wykład prof. Macieja Gołąba [fot, materiały organizatora]

Patronaty - polecamy

2022-01-18, godz. 15:12 Nowość spod znaku smooth jazzu, czyli Patrycjusz Cyran z płytą „Chillout” „Ten smooth jazzowy saksofonista z cała pewnością zaprosi wszystkich odbiorców do intensywnego chilloutowania przy dżwiękach swojego magicznego instrumentu”… » więcej 2022-01-18, godz. 10:28 Wydarzenie sezonu Filharmonii Opolskiej. Światowa gwiazda w Opolu! Ten koncert niewątpliwie będzie wydarzeniem sezonu. Orkiestrę Filharmonii Opolskiej poprowadzi Kristjan Järvi. To współczesny człowiek renesansu - jest… » więcej 2022-01-12, godz. 11:37 "Hej! Kolęda, Kolęda"... W Komprachcicach po raz trzynasty odbędzie się Festiwal Kolęd i Pastorałek Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza na XIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Wydarzenie odbędzie… » więcej 2022-01-11, godz. 12:57 "Z chemią za pan brat". Weź udział w konkursie chemicznym! Uczniowie klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych na Opolszczyźnie, ponownie będą mogli sprawdzić swoją znajomość chemii. Rusza bowiem… » więcej 2022-01-11, godz. 11:03 Motocykliści zapraszają do wspólnego kolędowania Już po raz 15. prudniccy motocykliści zrzeszeni w Opolskim Towarzystwie Motocyklowym zapraszają na wspólne kolędowanie. Spotkanie odbędzie się w najbliższą… » więcej 2022-01-05, godz. 15:57 Gale Noworoczne w Filharmonii Opolskiej Już w ten czwartek (06.01) w Filharmonii Opolskiej rusza cykl siedmiu koncertów, którymi muzycznie przywitamy 2022 rok. Od lat pierwsze dni stycznia w Filharmonii… » więcej 2022-01-04, godz. 20:54 "Dziadek do orzechów" w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej! Klasyka baletu w świątecznym spektaklu w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego. Już 19 stycznia w Filharmonii Opolskiej będzie okazja obejrzenia 'Dziadka… » więcej 2021-12-21, godz. 22:05 Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski w Filharmonii Opolskiej, czyli Sylwester z "Blues Brothers" Dla wszystkich, którzy jeszcze nie mają pomysłu, gdzie spędzić w tym roku Sylwestra, z pomocą przychodzi Filharmonia Opolska. Na ten wyjątkowy wieczór… » więcej 2021-12-20, godz. 15:34 „Tryptyk Śląski” Wojciecha Ciuraja na winylu już dostępny w formie ekskluzywnego boxu! Z okazji setnej rocznicy Powstań Śląskich, Wojciech Ciuraj - historyk z wykształcenia, Ślązak z urodzenia i twórca z pasji - postanowił połączyć swoje… » więcej 2021-12-14, godz. 14:17 XXXII Strzelecki Bieg uliczny im. Euzebiusza Ferta Już w sobotę (18.12) wystartuje 32. Strzelecki Bieg Uliczny im. Euzebiusza Ferta w Strzelcach Opolskich. Przed uczestnikami 15-kilometrowa trasa. Bieg wystartuje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »