Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-10-01, 15:29 Autor: Justyna Krzyżanowska

Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły!

Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Hospicjum "Betania" w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Zdjęcie ilustracyjne, wolontariusz [fot. Hospicjum Betania]
Zdjęcie ilustracyjne, wolontariusz [fot. Hospicjum Betania]
Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie od lat włącza się w ogólnopolską akcję „Hospicjum to też życie”, tak też będzie w tym roku. Kampania będzie realizowana w Opolu i na Opolszczyźnie. W zależności o sytuacji pandemicznej, w planach są zarówno działania stacjonarne, jak i w sieci.
Wśród celów kampanii organizatorzy wymieniają m.in. szerzenie świadomości społecznej na temat opieki hospicyjnej, a także zbieranie funduszy na funkcjonowanie hospicjum „Betania”.

W programie uwzględniono rozmowy na temat opieki paliatywnej, a także szkolenia z zakresu pracy wolontariuszy. Ponadto, w planach są także spotkania z uczniami opolskich szkół, koncerty, akcje charytatywne, kampania 1%, happeningi, zbiórki publiczne na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” i wiele innych działań. Nie zabraknie także akcji sportowych, Dnia Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie, wspólnego kolędowania w hospicjum, zdobienia pierników, kartek dla pacjentów Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” czy spotkania wigilijnego dla rodzin pacjentów oraz koncertu kolęd.

Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie organizatora oraz w mediach społecznościowych.

Tegoroczna Gala Betanii – wyjątkowa, bo w 20-lecie działalności Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie – odbędzie się 11.10.2021 r. (poniedziałek) w Filharmonii Opolskiej, początek o godz. 17:00. Wstęp na galę jedynie z zaproszeniami – swoim występem uświetni ją zespół Raz, Dwa, Trzy. Początek koncertu o godz. 18:30.

Tegoroczna kampania społeczna „W Betanii jest życie” trwa od 01.10 do 31.12.2021 r.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Trwa kampania społeczna „W Betanii jest życie” – poznaj szczegóły! [fot. materiały organizatora]

Patronaty - polecamy

2021-12-03, godz. 15:27 Anthimos Apostolis zagra koncert z okazji 50-lecia działalności artystycznej Multiinstrumentalista związany z zespołem SBB, Anthimos Apostolis, obchodzi w tym roku 50. rocznicę działalności artystycznej. Już w najbliższą niedzielę… » więcej 2021-12-02, godz. 16:39 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci w Lawendowym Lesie – przyjdź i pomóż choremu chłopcu! Celem niedzielnej akcji jest spotkanie z Mikołajem dla dzieci z Wołczyna i okolic oraz wsparcie chorego Antosia Dziaczuk z Wołczyna w walce z SMA. » więcej 2021-11-30, godz. 16:10 Przyjdź, pomóż, kibicuj - VII Mikołajkowy Bieg w Żytniowie już w niedzielę Bieg to bardzo specyficzny, gdyż biegną w nim tylko Mikołajowie, Mikołajki, Aniołki, Diabełki, Elfiki, Renifery i inne postacie kojarzące się z okresem… » więcej 2021-11-30, godz. 15:06 Akcja "Zostań Świętym Mikołajem - oddaj krew" już w niedzielę w Opolu Rusza akcja 'Zostań Świętym Mikołajem - Oddaj krew'. Wydarzenie rozpocznie się spotkaniem mikołajkowym w najbliższą niedzielę (05.12) w samo południe… » więcej 2021-11-30, godz. 14:31 Recital fortepianowy Mateusza Maciołka W najbliższy piątek (3.12) w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu będzie okazja posłuchania recitalu fortepianowego pochodzącego z Opolszczyzny… » więcej 2021-11-30, godz. 13:06 Pobiegną przez rozświetloną świątecznie Nysę Już 4 grudnia odbędzie się I Nocny Mikołajkowy Bieg Nyski. Przed uczestnikami dystans 5,5 km. Start o godz. 19:00 przy Hali Nysa na ul. Sudeckiej. » więcej 2021-11-30, godz. 11:29 Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu od 3 do 24 grudnia Tradycyjnie w grudniu w centrum Opola odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie można skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez kilkudziesięciu… » więcej 2021-11-30, godz. 10:46 V Festiwal Artystyczny "Jesteśmy tacy sami" - finał już w środę To wyjątkowy konkurs wokalny integrujący środowiska młodych wokalistów - w pełni sprawnych i tych z dysfunkcjami. Organizatorem przedsięwzięcia - już… » więcej 2021-11-29, godz. 15:17 "Widzenie Eneasza" - zobacz rozmowę Witolda Sułka z Piotrem Goćkiem [FILM] Nakładem Oficyny Wydawniczej Volumen ukazał się autorski wybór wierszy Piotra Goćka, znanego pisarza i publicysty, który jako poeta debiutował poza zasięgiem… » więcej 2021-11-29, godz. 14:15 Mikołaj wyruszył już w drogę w kierunku Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu! Na muzyczne mikołajki, podczas których wystąpi zespół Mamy Śpiewamy i oczywiście nie zabraknie Świętego Mikołaja i słodkiej niespodzianki, już w najbliższą… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »