Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-07-01, 15:23 Autor: Paula Hołubowicz [materiały organizatora]

Opolanie pomagają razem z Centrum Handlowym Turawa Park

Dziewiąta edycja Charytatywnego Rajdu Rowerowego organizowanego przez CH Turawa Park zakończyła się sukcesem [fot. materiały organizatora]
Dziewiąta edycja Charytatywnego Rajdu Rowerowego organizowanego cyklicznie przez Centrum Handlowe Turawa Park zakończyła się sukcesem. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 800 rowerzystów. Zgromadzone podczas imprezy środki organizator przeznaczy na zakup wyposażenia do świetlicy Oddziału Chirurgii Dziecięcej, zlokalizowanego w sąsiedztwie centrum, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Odzew na hasło „Pomaganie Zacznij Od Turawy” jest coraz bardziej zauważalny. Cieszy nas, że poprzez nasz program możemy łączyć lokalną społeczność i razem wspierać różne, bardzo potrzebne inicjatywy. - powiedziała Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor CH Turawa Park.

IX Charytatywnemu Rajdowi Rowerowemu towarzyszył całodniowy pilnik rodzinny. Na parkingu przed Centrum Handlowym Turawa Park każdy, niezależnie od wieku mógł znaleźć atrakcje dla siebie. Na odwiedzających czekały m.in.: miasteczko ruchu drogowego, zlot food trucków z różnorodną kuchnią, liczne atrakcje dla najmłodszych, występy lokalnych sportowców i artystów, prelekcje przygotowane przez Policję, Straż Miejską, a także Ochotniczą Straż Pożarną, treningi oraz konkursy z nagrodami.

Mieszkańcy Opola i okolic chętnie uczestniczyli w licytacji charytatywnej, na którą przedmioty przekazali najemcy Centrum Handlowego Turawa Park i partnerzy wydarzenia: Calypso Fitness Club, Carrefour, Aweg, Wojas, Super-Pharm, Smyk, Tor Kartingowy Silverstone oraz Polaris Poland, Wkręć się w zdrowie Anna Sołyga, Zdrowe Pasje i Natalie Institute. Całowity dochód z licytacji także zostaje przekazany na zakup wyposażenia do świetlicy dla najmłodszych pacjentów chirurgii USK w Opolu.

Rowerzyścici uczestniczący w rajdzie mieli do wyboru dwie trasy przygotowane przez Stowarzyszenie Rowerowe Piasta Opole: dłuższą 28 km oraz krótszą 10 km.
Każdemu uczestnikowi rajdu Centrum Handlowe Turawa Park przekazało pakiet startowy, w którym znajdowały się: torba rowerowa, pamiątkowa koszulka, voucher na poczęstunek, butelka wody oraz płócienny worek. Za każdą zarejestrowaną osobę centrum przekazywało 15 zł na wsparcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Na hasło Pomaganie Zacznij od Turawy odpowiedziały całe rodziny. W rajdzie uczestniczyły zarówno osoby starsze, nastolatkowie, jak i rodzice z dziećmi. Na najmłodszych czekały m.in. gigantyczne dmuchańce i festiwal baniek mydlanych.

Cieszy nas, że wydarzenie po raz kolejny spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Taki odzew jest dla nas największą motywacją. W przyszłym roku na X jubileuszową edycję rajdu planujemy przygotować coś naprawdę wyjątkowego. – powiedziała Małgorzata Kucharczyk, koordynator marketingu CH Turawa Park.

Dziękujemy Centrum Handlowemu Turawa Park i mieszkańcom województwa opolskiego za drugi rok wsparcia naszego szpitala. Klimat wydarzenia jest niepowtarzalny. Cieszy nas, że jesteśmy częścią tej lokalnej inicjatywy i czekamy na dziesiątą edycję Charytatywnego Rajdu Rowerowego. - powiedziała Adriana Mazurkiewicz – Fornalik, Pełnomocnik Dyrektora ds. Praw Pacjenta, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu.


PATRONAT HONOROWY:
Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Wójt Gminy Turawa, Uniwersytet Opolski.

PARTNERZY AKCJI:

Carrefour, Martes Sport, Calypso Fitness Club, Smooth the Fruit, Aweg, Wojas, Super-Pharm, Naleśniki Happy, Grycan, Big Star, Wakacje.pl, TAKKO Fashion, Kuchenne Klimaty, Komenda Miejska Policji w Opolu, Straż Miejska w Opolu, OSP Zawada, Zdrowe Pasje, Salsa Fuerte, Natalie Institute, Klub fitness Mrs. Sporty, Dietetyk Wkręć się w zdrowie, Fitme 24.

Patroni medialni:

Gazeta Wyborcza Opole, Radio Opole, NTO, 24Opole.pl, Opowiecie Info.

Patronaty - polecamy

2021-09-22, godz. 15:03 Łap RAP! – rusza projekt MPP w Opolu! Wśród prowadzących warsztaty Jarecki i DJ BRK! Łap RAP!, to interdyscyplinarny projekt edukacyjny, którego ideą jest zaprezentowanie bogatego i zróżnicowanego dorobku kultury hip-hopowej. Organizatorom… » więcej 2021-09-22, godz. 08:27 Rusza cykl Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych Już w najbliższy weekend ruszy piąta edycja Opolskich Wycieczek Przyrodniczo-Historycznych. W programie wędrówki po znanych i nieznanych miejscach w Opolu… » więcej 2021-09-20, godz. 20:19 Golec uOrkiestra na finał pikniku "W zdrowym ciele zdrowy duch", podczas którego będzie można się zaszczepić Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka zaprasza w najbliższą sobotę (25.09) na piknik pod nazwą 'W zdrowym ciele zdrowy duch'. Wydarzenie odbędzie się… » więcej 2021-09-20, godz. 19:43 Praca badawczo-terenowa Magdaleny Poprawki Magdalena Poprawka z grupy Opolskie Dziouchy odwiedza twórców ludowych na Opolszczyźnie i zbiera informacje dotyczące wzoru opolskiego. Jest laureatką stypendium… » więcej 2021-09-20, godz. 16:18 Jubileusz 70-lecia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu W tym roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu obchodzi 70-lecie istnienia. Specjalnie z tej okazji miały miejsce wykłady otwarte, wydany został pamiątkowy… » więcej 2021-09-20, godz. 14:13 III Opolski Kongres Młodzieży startuje już w piątek. Rejestracja trwa! 'Nie jesteś sam!' - to hasło przewodnie III Opolskiego Kongresu Młodzieży, którego w tym roku tematem przewodnim będzie zdrowie psychiczne młodych osób… » więcej 2021-09-20, godz. 12:04 5. Festiwal Kultur i Języków Świata - zobacz, co w programie! Cztery spotkania autorskie w Ogrodzie WBP, do tego spotkania on-line z gośćmi z zagranicy (wszystkie będą do obejrzenia na Facebooku biblioteki) i wreszcie… » więcej 2021-09-17, godz. 12:05 Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza na Dzień Weterana w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ zaprasza wszystkich mieszkańców Opola na uroczystości z okazji 20-lecia działania SKMP ONZ, obchody z okazji… » więcej 2021-09-16, godz. 20:06 Po raz piąty w Grodkowie pobiegną Tropem Wilczym Idea biegów Tropem Wilczym powstała w 2013 roku i ma na celu promocję biegania jako sposobu troski o dobrą kondycję fizyczną oraz uhonorowanie żołnierzy… » więcej 2021-09-15, godz. 18:15 29. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena Już po raz 29. Głogówek świętować będzie fakt, że na tamtejszym zamku Ludwig van Beethoven tworzył V Symfonię, a goszczącemu go, głogóweckiemu hrabiemu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »