Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-06-07, 21:49 Autor: Agnieszka Lubczańska/materiały WBP

Uczniowie szkoły muzycznej z Opola zaprezentują swój kunszt

[fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/muzyka-gitara-skrzypce-748118/]
[fot. https://pixabay.com/pl/illustrations/muzyka-gitara-skrzypce-748118/]
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu zapraszają w najbliższą środę (09.06) na koncert z cyklu "Muzyka w Galerii". Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej 20. Początek o godz. 17:00.
Skrzypce, saksofon, gitara - na tych tych instrumentach swoje umiejętności pokażą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. Do tego zaprezentują się śpiewacy z klasy nauczyciela szkoły muzycznej w Opolu - Rafała Żurakowskiego. Dla młodych muzyków występ w Ogrodzie WBP to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed szerszą publicznością.

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.

W programie:

Alice Slipko - skrzypce
klasa p. Renaty Gajownik
• Friedrich Seitz - Koncert g-moll cz. 1
akompaniament p. Kamil Labusga

Stefan Marzec - skrzypce
klasa p. Ewy Andruszkiewicz
• Johann Sebastian Bach - Prelude z III Partity E-dur na skrzypce solo, BWV 1006

Miriam Powrósło – skrzypce
klasa p. Janusza Gajownika
• Eugené Ysaye - Sonata nr 3 d-moll „Ballada”

Maja Biłyk – saksofon
klasa p. Jana Swatona
• Pedro Iturralde - Pequeña Czarda
akompaniament - p. Joanna Owczarek-Ciszewska

Śpiewacy z klasy p. Rafała Żurakowskiego:
akompaniament p. Joanna Wąsiak

Chantal Sowa
• Camille Saint-Saëns - aria Dalili „Mon coeur s'ouvre a ta voix” z opery „Samson i Dalila”

Barbara Żurakowska
• Franz Lehar - „Pieśń o Wilii” z operetki ,,Wesoła wdówka”

Julian Iwański
• Wolfgang Amadeus Mozart - aria Leporella „Madamina, il catalogo è questo” z opery ,,Don Giovanni”

Barbara Żurakowska, Chantal Sowa, Julian Iwański
• Wolfgang Amadeus Mozart - tercet „Soave sia il vento” z opery ,,Così fan tutte”

Barbara Żurakowska, Chantal Sowa
• Jacques Offenbach - Barkarola - duet z opery ,,Opowieści Hoffmanna”

Barbara Żurakowska, Julian Iwański
• Wolfgang Amadeus Mozart - duet „Pa pa pa...” z opery ,,Czarodziejski flet”

Tomasz Mikrut - gitara
klasa p. Dominika Tomasiaka
• Johann Sebastian Bach - Preludium (z Suity wiolonczelowej BWV 1007)
• Harvey Hope - Ballada
• Roland Dyens - Sols d'lèze
Muzyka zabrzmi przy ul. Piastowskiej w Opolu już w środę


Patronaty - polecamy

2021-08-02, godz. 13:10 Wystawa fotograficzna „Przebudzenie” w Galerii WuBePe w Opolu Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz Fotoklub Opole zapraszają na najnowszą wystawę fotograficzną pt. „Przebudzenie”. » więcej 2021-08-02, godz. 08:58 Zbliża się Piknik Rodzinny w Laskowicach – sprawdź jakie atrakcje zaplanowano! Już w najbliższy weekend (07-08.08) będzie można przenieść się w magiczny świat XVII-wiecznej szlachty oraz XVIII-wiecznego żołnierza pruskiego. To wszystko… » więcej 2021-08-02, godz. 08:49 Zbliża się 2. Dzień Małego Strażaka w Boguszycach – poznaj szczegóły! Już po raz drugi strażacy z OSP Źlinice-Boguszyce zapraszają najmłodszych do udziału w Dniu Małego Strażaka. Tego dnia dzieci będą mogły poczuć się… » więcej 2021-08-02, godz. 08:48 Zbliża się Jazz Prudnik Festival 2021 – poznaj szczegóły! Przed nami 14. odsłona festiwalu jazzowego w Prudniku. Tradycję wydarzenia budowali od lat artyści jazzowi z Polski i zagranicy z inicjatywy Ryszarda Czeczela… » więcej 2021-08-01, godz. 10:10 Najbardziej znane kompozycje mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone zabrzmią w opolskim amfiteatrze! [ZDJĘCIA] Muzyka Ennio Morricone przez lata zyskiwała popularność i rzesze wiernych fanów. Artysta współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina… » więcej 2021-07-30, godz. 14:22 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal XIV Śląskie Lato Muzyczne To wydarzenia, które skupiają światowego formatu artystów i pedagogów. Po rocznej przerwie wraca Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal Śląskie Lato… » więcej 2021-07-28, godz. 17:35 Koncert zespołu Metronom z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego W niedzielę 1 sierpnia na placu Wolności w Opolu wystąpi Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert ma oddać hołd Powstańcom Warszawskim… » więcej 2021-07-28, godz. 16:30 Balonowy Puchar Polski w Paczkowie od czwartku Sezon zawodów balonowych trwa, a lipiec obfituje w imprezy w randze Balonowych Mistrzostw Polski. Baloniarze zmierzyli się już w Rypinie, Janowie, Ełku, czas… » więcej 2021-07-28, godz. 15:31 Opolskie Lamy w ogrodzie WBP – sprawdź sierpniowy program kina plenerowego! Przez całe wakacje, w środy, pod namiotem w ogrodzie przy ul. Piastowskiej w Opolu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Opolskie Lamy zapraszają… » więcej 2021-07-28, godz. 14:41 Spotkanie z hiszpańskim pisarzem Andrésem Barbą Hiszpański pisarz Andrés Barba będzie w najbliższy czwartek (29.07) gościem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. 'Świetlista republika' i „Małe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »