Radio Opole » Patronaty - polecamy
2021-05-25, 14:45 Autor: Paula Hołubowicz

"Ochrona BIo w Mieście Opolu" - I LO w Opolu zaprasza na cykl spotkań edukacyjnych z ekspertami i działaczami na rzecz środowiska

Aplikacja "Zagraj w BIO z LO" [materiały organizatora]
Aplikacja "Zagraj w BIO z LO" [materiały organizatora]
Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego potrzebujemy dzikich lasów lub czy należy dokarmiać dzikie ptactwo? - Jeżeli tak, to mamy coś dla Was! W ramach projektu "Ochrona BIo w Mieście Opolu" I Liceum Ogólnokształcące w Opolu organizuje cykl spotkań z mieszkańcami, podczas których udzielone zostaną odpowiedzi, na te błahe z pozoru pytania. Spotkania odbywają się online.
Spotkania poświęcone są głownie ochronie przyrody oraz jej zasobów w najróżniejszych kontekstach, od ekologicznego stylu życia, aż po problemy związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk. Prowadzone są przez nauczycieli PLO I, a wśród zaproszonych gości nie zabraknie ekspertów z dziedzin przyrodniczych, architektury krajobrazu oraz działaczy społecznych na rzecz środowiska naturalnego. Spotkania odbywają się on-line za pomocą aplikacji Google Meet, z możliwością zadawania pytań oraz dyskusji, aby wziąć w nich udział należy posiadać konto Google (G-mail).


Program spotkań
  • 20.05, godz. 18:00 - Co nauka mówi o dokarmianiu ptaków w mieście.
  • 27.05, godz. 18:00 - #patrzpodnogi: dlaczego płazy potrzebują naszej pomocy?
  • 10.06, godz. 14:00 - Dlaczego potrzebujemy dzikich lasów?
  • 17.06, godz. 18:00 - Zieleń w polskich miastach: dlaczego jest tak źle?
  • 24.06, godz. 18:00 - Dzikie azyle: jak pomagać dzikim zwierzętom z głową?

Cykl spotkań edukacyjnych to także kontynuacja projektu, który zapoczątkowany został w zeszłym roku. Podczas trwającej wtedy konferencji pt. „Opolszczyzna i jej naturalne dziedzictwo” prelegenci przybliżyli uczestnikom kwestie znaczenia i ochrony różnorodności biologicznej oraz kształtowania postaw proekologicznych.

Od tamtej pory I LO w Opolu nie spoczęło na laurach, ale wciąż aktywnie działa. W ramach projektu stworzyli e-grę , w którą można zagrać na wyspie Bolko lub stacjonarnie w domu (link do gry: Zagraj w BIO z LO). Twórcą e-gry jest Pan Andrzej Olczak.

Realizują również wiele ciekawych wydarzeń, takich jak: warsztaty malarskie dla dorosłych, czy warsztaty fotograficzne dla mieszkańców Opola (te startują już w czerwcu).

Niebawem odbędzie się również druga część konferencji, którą zaplanowano na 27-28.05, jednak skierowana jest ona głównie do grona pedagogicznego. Świadomi problemu nauczyciele łatwiej zwrócą uwagę uczniów na tematy lokalnej różnorodności biologicznej i problemy z jakimi się ona mierzy. Podczas konferencji odbędą się warsztaty ornitologiczne na Wyspie Bolko, warsztaty botaniczne w sąsiedztwie rezerwatu Złote Bagna, a także terenowa prezentacja aplikacji "Zagraj w BIO z LO".

Więcej informacji na temat projektu i konferencji dostępnych jest, na stronie internetowej Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Mikołaja Kopernika w Opolu - kliknij tutaj).

Spotkania organizowane są w ramach projektu pt. Prowadzenie działań informacyjno - edukacyjnych pod nazwą „Ochrona BIO w Mieście Opolu” – bioróżnorodność Opolszczyzny wzdłuż pasa Odry, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 5 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej.

Radio Opole, cały cykl wydarzeń w ramach projektu "Ochrona BIo w Mieście Opolu" objęła patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2021-08-03, godz. 16:49 „Barok po opolsku” – zespół Silver Brass rusza w wyjątkową trasę koncertową! Przed nami kilka miesięcy wypełnionych muzyką barokową zagraną w nowatorski sposób. W środę (04.08) rusza „Barok po opolsku”, czyli autorska trasa… » więcej 2021-08-03, godz. 14:15 Premiera płyty „MELANFORIA” Voytka Soko-Sokolnickiego już w czwartek 5 sierpnia! Voytek Soko-Sokolnicki to artysta niezależny. Śpiewak operowy, solista wielu teatrów operowych, filharmonii oraz scen koncertowych w Polsce i za granicą m.in… » więcej 2021-08-02, godz. 15:05 Trwa XII edycja konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego – Certyfikat OROT 2021! Polska Organizacja Turystyczna już po raz XVIII organizuje konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat POT. Jego etapem regionalnym jest właśnie konkurs… » więcej 2021-08-02, godz. 13:10 Wystawa fotograficzna „Przebudzenie” w Galerii WuBePe w Opolu Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu oraz Fotoklub Opole zapraszają na najnowszą wystawę fotograficzną pt. „Przebudzenie”. » więcej 2021-08-02, godz. 08:58 Zbliża się Piknik Rodzinny w Laskowicach – sprawdź jakie atrakcje zaplanowano! Już w najbliższy weekend (07-08.08) będzie można przenieść się w magiczny świat XVII-wiecznej szlachty oraz XVIII-wiecznego żołnierza pruskiego. To wszystko… » więcej 2021-08-02, godz. 08:49 Zbliża się 2. Dzień Małego Strażaka w Boguszycach – poznaj szczegóły! Już po raz drugi strażacy z OSP Źlinice-Boguszyce zapraszają najmłodszych do udziału w Dniu Małego Strażaka. Tego dnia dzieci będą mogły poczuć się… » więcej 2021-08-02, godz. 08:48 Zbliża się Jazz Prudnik Festival 2021 – poznaj szczegóły! Przed nami 14. odsłona festiwalu jazzowego w Prudniku. Tradycję wydarzenia budowali od lat artyści jazzowi z Polski i zagranicy z inicjatywy Ryszarda Czeczela… » więcej 2021-08-01, godz. 10:10 Najbardziej znane kompozycje mistrza muzyki filmowej Ennio Morricone zabrzmią w opolskim amfiteatrze! [ZDJĘCIA] Muzyka Ennio Morricone przez lata zyskiwała popularność i rzesze wiernych fanów. Artysta współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina… » więcej 2021-07-30, godz. 14:22 31. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal XIV Śląskie Lato Muzyczne To wydarzenia, które skupiają światowego formatu artystów i pedagogów. Po rocznej przerwie wraca Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz Festiwal Śląskie Lato… » więcej 2021-07-28, godz. 17:35 Koncert zespołu Metronom z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego W niedzielę 1 sierpnia na placu Wolności w Opolu wystąpi Męski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Metronom”. Koncert ma oddać hołd Powstańcom Warszawskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »